indy: 2011-05
Page #2

<-- 2011-04 --- 2011-06 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

indy (SUN) 05/08 Deportivo La Nueva Moctezuma, Monterrey, Nuevo León
1) 3X, Latino, Saiko vs Chamaco, Gurrola, Nube del Futuro
2) Darling Boy & Neurois vs Baby Power & Black Dpier
3) Angel Dorado Jr., Coliseo 2000, Corazón de Barrio vs Androide, Billy Boy, Difunto I

indy (SUN) 05/08 Deportivo Valle de Santiago, Ecatepec, Estado de México
1) Blacky vs Gotico
2) Cazadora Salvaje & Monstruo vs Moria & Venganza Negra Jr.
3) Rolling Boy, Tarasco I, Tarasco II vs Piloto Infernal, Piloto Suicida, Shiraarmi
4) Oriental vs Demonio Rojo [mask, championship]
5) Cuchillo & Gran Cuchillo vs Mohicano II & Piel Roja

PdM (SUN) 05/08 Domo Jacinto Canek de Cancún, Quintana Roo [Fuego en el Ring]
1) Brujo 13, Duende Mayam, Lunático b Aguila De Acero, Ángel Supremo, Némesis
2) Sex Simbol & Sexy Boy b Guerrero Fènix & The Sex Machine
3) Cadete, Gran Tigre, Suicida Jr. b Demos, Jungla Verde, Sùper Kid * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000)
4) Black Terror b Enigma [TWS WELTER]
5) Bestia 666 & X-Fly DDQ Corsario Jr. & Invencible Jr. [IWL TAG] * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000) Part 3 (posted by WarriorsX2000)
6) Damián 666, el Hijo del Perro Aguayo, Halloween b Monster Clown, Murder Clown, Psycho Clown

indy (SUN) 05/08 Gimnasio Nuevo Mezquital, San Nicolás de los Garza, Nuevo León
1) Lady Flammer & Pequeno Flamer vs Aguila Guerrera & Rocker Boy
2) La Justiciera & Thunder Fighter vs Poly Star & Volcan Negro
3) Kaientai, Slayer Boy, Veneno Extremo vs Mortifero, Muerte Xtrema, Titanic
4) Centurión Negro, Karonte, Red Flamer vs Bengali, Sangre Chicana, Super Nico

indy (SUN) 05/08 Museo del Juguete Antiguo México, Ciudad de Mexico, Distrito Federal [El Pancracio]
1) Guerrero Xion & Sandor b Centinela Azul & Minos
2) Diller, Harry Boy, Rayo de Tigre b Calle 13, Dr. Oborman Jr., Rey Inifnito
3) Black Genesis, Chicago Rush, Death power, Terror Thanos b Arturo Gaona jr., Chamaco Santana, Pincipe, Super Pulga
4) Draiger, Kaving, Kortiz b Dark Devil, El Mimo, Pankratos

indy (SUN) 05/08 Oaxaca, Oaxaca
1) Black Sabath & Zombie Jr. vs Centienla & Mikey Moause
2) Ali Power & Super Yarda vs Coyote Jr. & Principe de la Muerte
3) Mr. Hanger & Parkita vs MS 1-2 & Teddy Lee
4) El Practicante, Fugitivo, Principe Condor vs Caballero de la Muerte, Caballero de la Muerte Jr., Cyborg

indy (SUN) 05/08 Planta SKF Puebla, Puebla [Estrellas del Ring]
1) Charly Boy, Estrella de Plata, Exótico Gema, Sexy Bombom b Cobra de Oro, El Jinete, Poison, Rey Infierno
2) Black Tiger, Blue Center, Star Boy b Ares el Guerrero, Siki Ozama Jr, Yeico
3) Hell Boy, Lucky Boy, Príncipe Celestial, Sexy Araña, Stell Boy b Mini Espectro de Ultratumba, Mini Kahos, Mini Tarahumara, Player, Sexi Sandy
4) La Máscara, Rush, Volador Jr. b Terrible, Texano Jr., Virus
5) Estrellita & Xena b Rockera Infernal & Tiffany

ERLL (SUN) 05/08 Terraza Elma, Monterrey, Nuevo León
1) Angel Solitario Jr. & Destello Universal II vs El Rudo & Falcon Star
2) Angel Xtreme, Destello Universal I, Star Blazer vs Black Metal, Bochido, Halcon Real
3) ABC, Corazon Adicto, Gitano del Notre vs Rey Demonio Jr., Sombra Chicana, Veneno Extremo
4) Caifan Rockero I, Gato Volador, Silencio vs Difunto I, Hijo de Espanto II, Mongol Chino

indy (WED) 05/11 Central de Abastos, Ecatepec, Estado de México [El Pancracio]
1) Bob Cat & Guerrero Xion b Harry Boy & Minos
2) Draiger & Mr. Zebra b Dr. Oborman Jr. & Terror Thanos
3) el Mimo & Pinocho 3000 NC Hijo del Rambo & Xsicopata
4) Coco Rojo & Coco Verde CO Súper Muñeco & Súper Pinocho

indy (THU) 05/12 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Atlantico & Vengador vs Ángel Maligno & Rocko
2) Imperio Negro & Mister Guerrero Jr. vs Detector Jr. & Rey Fobia
3) Aero Kid & Galaxy vs Black Cojira & Radamantis
4) Cesar Garza, Sexy Francis, Sexy Piscis vs Mr. Guerrero, Piloto Negro, V-57

LLF (FRI) 05/13 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León [Angel-Arredondo @ LuchaMania]
1) Princesa Maya b Lady Maravilla and BB Puma
2) Dark Fantasy & La Bandida b Lady Galactic & Rayito de Luz
3) Flor de Loto, Hija de Karonte, Tigresa del Norte b Angelica, BB Puma, Perla Negra
4) La Hiedra DDQ Lady Puma

Toryumon Mexico (SAT) 05/14 Arena México [Black Terry Jr. (flickr), Estrellas del Ring, The Gladiatores]
1) Crazy Sid b XL
2) Hanaoka, Kato Kung Lee, Robin b Bizarro, Histeria Jr., Mr. Rolling
3) Lluvia, Marcela, Shyuri b Dalis la Caribeña, La Comandante, Mima Shimoda
4) Hijo del Solar & Solar I DRAW Negro Navarro & Trauma II
5) Ohara b Demus 3:16, Trauma I, Heddi Karaoui, Brazo de Oro, Skándalo, Nitro, Loco Max, Brazo de Platino, Durango Kid
6) El Fantasma, Magnus, Tajiri b Atlantis, Sangre Azteca, Último Guerrero
7) Último Dragón b Black Tiger V [mask]

indy (SAT) 05/14 Arena Querétaro
1) Electro Boy & Luminoso vs Dark Crazzy & Demonio Negro
2) Malgino Negro I, Malgino Negro II, Von Draker vs Bandido, Diamante Azul, Golden
3) Ursus vs El Blanco, Perro Del Ring, Rey Cometa, Dragon de Oriente I, Dragon de Oriente II, Lince, Dance Boy, Drabek I, Drabek II, Rayo de Plata I, Rayo de Plata II, Rayo de Plata III, SOldado Diabolico, Verdugo Blanco, Atomico, Neurosis, Star Troon, Azteca Imperial, Silver Dragon

TG (SAT) 05/14 Auditorio Ruffo Appel Rosarito
1) Kanalla & Pensamiento Negro vs Flecha Roja & Psicomantis
2) X-Torm vs Socal Crazy
3) Mr. Maldito, Pancho Canchondo, Platino vs Animaniac, Enfermero Jr., Shamu
4) El Fantasma, Horuz (CMLL), Super Astro vs Arandú, Star Boy, TJ Boy

IWL (SAT) 05/14 Deportivo Tlalli, Tlalnepantla, Estado De México [La Wagnermania]
1) El Panda, Gatillero, Hijo del Panda vs Payaso Carroña, Payaso Miedo, Payaso Terror
2) Celestial, Centinela, Lolita, Miss Gaviota b Chik Tormenta, Diva Salvaje, León Rojo, Talisman
3) Pesadilla b Obett, Judas el Traidor, Dinamic Black, Tribal, Radge, Eterno, Freelance, Chico Che [#1 Contenders, IWL Internet]
4) Fantasma de la Ópera L Cerebro Negro, Ninja de Fuego, Zumbi, Hijo de Pirata Morgan, El Hijo del Medico Asesino, Kung Fu Jr., Ángel o Demonio, Malefico Jr., Andros de Plata, Hijo de Fuego, Veneno [cage, hair]
5) Chessman, Extreme Tiger, Silver Cain b La Roca, Lizmark Jr., Pirata Morgan

GALLI (SAT) 05/14 Eagles Club, Berwyn, Illinois
1) Flash Metal, Furia Roja, Pentagono vs Destructor Alfa, Funebre, Ripper
2) Jarod Priest, Matt Creed, Tommy Heisman vs David Tower, GPA, Rob Michaels
3) Alex Olson, Discovery, Rey Fuego vs Acid Jazz, Marshe Rocket, Willie Richardson  (posted by gallilucha)
4) Flash Metal & Golden Star vs Noriega & Yakuza  (posted by gallilucha)
5) Emperador Azteca vs 450 Hammet  (posted by gallilucha)

indy (SAT) 05/14 Escuela Primaria Nezahualcoyotl, San Juan Tuxtepec, Estado de México
1) Lady Sensación & Miss Janeth vs Casandra & Seducotra
2) Latin Star vs Ultimo Samurai
3) La Pakrita & Mascarita Sagrada vs ? & Mini Coco Rojo

indy (SAT) 05/14 Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Perseus, Street Boy, Vigia vs Black Mamba, Pitbull, Rió Bravo II Part 1 (posted by RealLaredo09) Part 2 (posted by RealLaredo09) Part 3 (posted by RealLaredo09) Part 4 (posted by RealLaredo09) Part 5 (posted by RealLaredo09)

LLM (SAT) 05/14 Salon de la CNC, Morelia, Michoacán
1) Ninjitsu & Onix vs Maximo Loco & Zombi
2) Legion & Principe Mercurio vs Darth Mauth & Darth Tiger
3) Angel Dorado Jr. & Poison vs Hades & Obituary Jr.
4) Ángel Dorado II, Argho, Danger vs Crazy Maniar, Emperador Sayri, Obituary

PdM (SAT) 05/14 Tala, Jalisco [Fuego en el Ring]
1) Draegon & Spark vs Gus Gus & Reggae Boy * Part 1 (posted by WarriorsX2000)
2) Dalia Negra, Monarca Jr., Super Meteoro b Gran Misterio, Okarito, Saturno * Part 1 (posted by WarriorsX2000)
3) X-Fly DQ Shyru Dragon [PdM EXTREMO] * Part 1 (posted by WarriorsX2000) Part 2 (posted by WarriorsX2000) Part 3 (posted by WarriorsX2000)
4) Bestia 666, Damián 666, Halloween b Neutrón, Tony Rivera, Zumbi

indy (SUN) 05/15 Arena Aragon, Ecatepec, Estadio de México
1) Baby Torres & Hijo de Clímax vs Picudo Jr. & Tartu el Brujo Jr.  (posted by fenix1712fenix)

Junior (SUN) 05/15 Arena Aragon, Ecatepec, Estadio de México
1) Caporal Jr. & Cobra Jr. vs Calaca Rumbera & Hermano Muerte
2) Babe Torres, Hijo de Clímax, Super Yens Jr. vs Arturo Gaona Jr., Picudo Jr., Tartu el Brujo Jr.
3) Super Panda, Tortuguilla Ninja I, Tortuguilla Ninja II vs Andros de Plata, Brazo Celestial, Brazo Jr.
4) Cuchillo Jr., Principe Odin Jr., Rambo Jr. vs Gallo Tapado Jr., Halcon 78 Jr., Hijo de Mascara Sagrada
5) Andy Barrow Jr., Fishman Jr., Killer Jr. vs Hermano Muerte Jr., Sepulcro Jr., Ultratumba Jr.

indy (SUN) 05/15 Arena Coliseo Monterrey [RFC]
1) Furia Ninja & Santuario vs Black Animal & Kerberos
2) Jaguar Maya & Tormenta Negra Jr. b La Bandida & Perla Negra
3) Cazadora, Mensajero del Diablo, Tormenta Negra b Astronaua, Errante Soliterio, Super Atila Jr.
4) Rene Guajardo III b Angel del Silencio
5) Estrella del Oriente, Sangre Chicana, Sombra Chicana b Gavilan Negro, Guerrero Negro, Maldito *

indy (SUN) 05/15 Arena Coliseo Reynosa, Reynosa, Tamaulipas
1) Rebelión vs Rey Escorpion (Reynosa), Black Star, Core [mask] orel666 (posted by Orël Krushev)

indy (SUN) 05/15 Arena el Halcon, Monterrey, Nuevo León
1) Black Cronos vs Capitan del Mal
2) Hija de Karonte & La Bandida vs Perla Negra & Sexy Girl
3) Lobo Rojo vs Zaire, Shadow Man, Viento Negro, Bengali, Fomer Lover, Mascarrin, Mr. Cuervo, Mortifero [ruleta de la muerte]
4) Golden Boy & Símbolo vs Vaquero Romo & Voltaje Negro

LLF (SUN) 05/15 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León
1) Nahomi vs Dark Fantasy
2) Bad Falcon & Nuatico vs Black Conde & Psicotico
3) Eclipse, Sander Man, Two Xtreme vs Amazing Creed, Angelus, Charro Negro
4) Cyberpayaso & Sky vs Mortifero & Titanic

FMLL (SUN) 05/15 Arena Guatemala México, Guatemala City, Guatemala [FMLL]
1) El Fantasma (Guatemala), El Musical, Mascara de Plata b El Brujo, Fuerza Rebelde, Tornado II
2) Angel Negro, Mascarita de Plata, Tarahumara Sr. b Huracan Diaz, Principe Negro, Super Parkita
3) Kamikaze Rojo, Starman Sr., Strom Boy b Flama Roja, Fuerza Rebelde, Mano Blanca
4) Alto Voltaje, Rayo de Oro, Starman Jr. b El Aspirante, Punisher, Tornado I
5) Slayer, Super Parka Latina, Voltron b El Padrino, Gran Jou Jou, Terminator

indy (SUN) 05/15 Arena Jalisco, Guadalajara, Jalisco
1) Guerrillero & Psicotico vs Metal Boy & Mortal Star
2) Guerrero Negro, Molacho Garcia, Rey Azteca vs Especie Maligna Jr., Relámpago, Tiger King
3) Androide, Black Tiger, Monje Mladito vs Diamante Negro, Especia Maligna, Sunny
4) Arlqeuin II, El Sadico, Makabre, Omega vs Cometa Jr., Fire Boy, Lazzer Boy, Yennessy
5) Incógnito & Vengador Nazi vs Centella & Chucho Garcia [Jalisco TAG]

UWE (SUN) 05/15 Arena Lopez Mateos [@lawagnermania, Al Filo del Ring, Estrellas del Ring, Mi Lucha Libre, The Gladiatores]
***Arena Lopez Mateos 44th Anniversary Show***
1) Dark Devil, Tortuguillo Ninja, Zyrus b Hombre sin Rostro, Ronny Ventura, Tormento
2) Fabi Apache & La Vaquerita b Rossy Moreno & Sexy Star
3) Terry 2000 b Cerebro Negro, Black Terry, Rocky Santana, Romano Garcia, Robin Maravilla, Sádico, Yakuza, Dr. Cerebro, Oficial AK47, Comando Negro, Herejía, Rambo, Oficial Fierro [cibernetico] Part 1 (posted by alfonso lizarraga) Part 2 (posted by alfonso lizarraga)
4) Chucho el Roto & Iron Love b Aeroboy & Violento Jack [losers advance]
5) Daga & Eterno b Trauma I & Trauma II [losers advance]
6) Trauma I & Trauma II b Chucho el Roto & Iron Love © [AULL TAG]
7) Hijo de LA Park & LA Park DQ Dr. Wagner Jr. & Hijo del Dr. Wagner Jr. Part 1 (posted by alfonso lizarraga) Part 2 (posted by alfonso lizarraga) Part 3 (posted by alfonso lizarraga) Part 4 (posted by alfonso lizarraga)

LFF (SUN) 05/15 Arena Naucalpan [Record]
1) Dr. Macabro, Dr. Mascara, Dr. OBorman b Exito Cruz, Legendario Extreme, Oso Paul
2) Chapuline Negro, Multifacetico, Oficial 911, Peligro vs Crazy Sid, Daisuke Hanaoka, Low Rider, XL [cibernetico]
3) Io Shirai & Nosawa b Chik Tormenta & Mike Segura [AMERICAS MIXED TAG]
4) Super Crazy b Leatherface (UWA) [hardcore]  (posted by Fhernando Viçente Reyes)
5) Canek, Dos Caras Sr., Mil Mascaras b Monster Clown, Murder Clown, Psycho Clown Part 1 (posted by Fhernando Viçente Reyes) Part 2 (posted by Fhernando Viçente Reyes)

indy (SUN) 05/15 Arena Obreros del Progreso, Saltillo, Coahuila
1) Hijo del Chupacabras vs Black Golden  (posted by rockylucha)
2) Meteorito vs Tormenta Negra  (posted by rockylucha)
3) Capiitan Yamamoto vs Quinto Infierno  (posted by rockylucha)
4) Dragon de Jade vs Akmua 666  (posted by rockylucha)
5) Meteorito vs Quinto Infierno  (posted by rockylucha)
6) Akuma 666 vs Black Golden  (posted by rockylucha)

indy (SUN) 05/15 Arena Olimpia Solidaridad, Guadalajara, Jalisco [SL415]
1) Negro Ramirez b Star Magic
2) Negro Ramirez & Rey Dinamico b Pequeno Star & Rey Fenix
3) Hitman & Super Acuario vs Giovanni & Indio Cheyenee
4) Perro Callejero & Toxico b Bengalie Boy & Ultratumba
5) Kal-El b Astro de Oro [mask]

indy (SUN) 05/15 Arena Pavilion del Norte, Saltillo, Coahuila [SL416]
1) Mr. Gallo Jr. b Judicial Jr.
2) Aguila Oriental & Argos b Lince de Oro & Pájaro Azteca Jr.
3) Dragón Oriental & Piloto 2000 b Ángel del Infierno & Chavo Lomeli
4) Latino DQ Solar I
5) Spartaco b Negro Navarro [Sudamerica LH]

indy (SUN) 05/15 Arena Solidaridad
1) Angelica, Nahomi, Principe Galileo vs Dark Fantasy, El Misionero, Hija de Karonte
2) Principe Guerrero I & Principe Guerrero II vs Gemelo Muerte I & Gemelo Muerte II
3) Black Poison, Infinito, Super Cometa vs Dar War, Dranzer, Scravos
4) Voltaje Negro vs Rey Infernal [super libre]
5) Angel Dorado Jr., Corazón de Barrio, El Brazo vs Apolo Estrada Jr., Potro Jr., Vaquero Romo

LLII (SUN) 05/15 Clairemont Mesa Boys & Girls Club, San Diego, California
1) Toxic vs Black Mamba [bull terrier]
2) Flecha Roja & X-Torm vs Amnesia & Animaniac
3) Horuz & Socal Crazy vs El Fantasma & Zarco

PROLLM (SUN) 05/15 Coliseo Coacalco, Coacalco, Estado de México
1) Drak & Lobo Escarlata vs Golden Cat & Morvis
2) Rey Dinámico vs Kalibus, Niño de Fuego, Aramís
3) Impulso & Sangre Imperial vs Demonio Baltazar & Espía
4) El Hijo De Huracan Ramirez, Huracan Ramirez, Miss Gaviota vs Black Jaguar, Cyborg, Último Vampiro
5) Judas el Traidor & Magnifico vs Cerebro Negro & Dr. Cerebro

indy (SUN) 05/15 Deportivo Lee Roy, Torreón, Coahuila
1) Rey Supremo vs Luzbel
2) Aéreo & El Herrero vs Siniestro & Ultratumba
3) Eclíptico & Inmortal vs Black Bull & Marvell
4) Boomeran & Payasito vs Depradador & Sepultura
5) Araña Cibernética & Emperador Azteca vs Gran Jefe II & Vigilante

indy (SUN) 05/15 Gimnasio Majacua, Tijuana, Baja California
1) Seven vs Dreyco
2) Esmeralda & Yukari vs Dama X & Tigresa
3) Batman del Futuro, Delirum, Rey Infinito vs Mascara Maetlico, Piel Roja, Rey Mohicano
4) Impacto, Super X, Zumba vs Destroyer, Mohicano II, Star Cross
5) Arkero, Kato Kung Lee, Oro Negro vs Arkagnel, Sangre Fira, Taurus

indy (SUN) 05/15 Intermall Laguna, Torreón, Coahuila
1) Aferón & Flama Negra vs Atlántida & Discípulo
2) Baby Marvin & El Tackle vs Violencia I & Violencia II
3) Brillante, El Auténtico, Eterno (Laguna) vs Mensajero de la Muerte, Piloto Negro, Vector
4) Conflictus, El Astuto, El Dorado vs Black Jet, Chamuco Treviño, Kaín

ERLL (SUN) 05/15 Terraza Elma, Monterrey, Nuevo León
1) Aladino & Angel Solitario Jr. vs Bochido & Chamaco Gurrola
2) Destello Universal, Santuario, Star BLazer vs Black Metalic, Halcon Real, Kerberos
3) Gitano 2000, Koko Viper, Memo Valles vs Sombra Chicana, Super Vaquero, Veneno Extremo
4) Gato Volador vs Silencio, Bala de Plata, Caifan Rockero I, Difunto I, Difunto II, Mongol Chino, Hijo de Espanto II [ruleta de la muerte]

indy (TUE) 05/17 Arena Aficion [Estrellas del Ring]
1) Lanzeloth b Rocky Lobo
2) Dinastía & Profecia b Concord & Konami
3) Chapuline Negro, Katomico, Peligro b Low Rider, Pesadilla, Rex Estampida
4) Chik Tormenta & Super Crazy b Crazy Sid & Io Shirai
5) Canek, Mil Mascaras, Villano IV b Leatherface, Nosawa, XL

NICE (TUE) 05/17 Arena Coliseo Monterrey
1) Coyote & Destroyer vs Gardenia Azteca & Sexy Maciel
2) Pancho Tequila & Rudy El Buitre vs Black Masketh & Vuvu
3) Pee Wee b Pedro Navajas, ?, Black Spider, Rey Demonio, Silencio [Ladder, money in a bag] * *
4) Golden Boy & Símbolo vs Perla Negra & Poly Star
5) Mistika de la Artilleria Pesadilla vs Karo Corazon

indy (TUE) 05/17 Colonia Bosques del Pedregal, Tlalpan, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Super Pulga 85 b Harry Boy
2) Draiger & El Mimo b Aguila Tapada & Terror Thanos
3) Pankratos & Pinocho 3000 b El Broncas & Hijo del Rambo
4) Súper Muñeco & Súper Pinocho b Coco Azul & Coco Rojo

indy (WED) 05/18 Gimnasio de la UABC de Valle Dorado, Ensenada, Baja California [The Gladiatores]
1) Clasico & Engima b Mosco Negro & Pensamiento Nero II
2) Kamaleon Negro, Kanalla, Tony Casanova b Cadenal Jr., Kennoe, Loco Man
3) Cinico, Viento, Zarco b Extassis, Jonathan, X-Torm

indy (THU) 05/19 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Dany Fantom & Pequeno Star Jr. vs Angel Colosal & Angel Maligno
2) El Tackle & Imperio Negro vs Kid Azteca & Rey Fobia
3) Aero Kid & Galaxy vs Flama Negra & Radamantis
4) Cesar Garza, Hijo del Soberano, Sexy Piscis vs Mr. Guerrero, Psycho, Vector

LPF (THU) 05/19 Salón Tapatio, Mexicali, Baja California
1) Rey Cobra vs Proximo
2) Tiger Leon & Tronx vs Genio del Aire & Humilde
3) Jonathan & Skalibur vs Platino & Tony Casanova [Relevos Increíbles]

indy (FRI) 05/20 Aguacates el Oso y Aguacates, Ecatepec, Estado de México
1) Bob cat & Guerrero Xion vs Harry Boy & Minos
2) Draiger & Mr. Zebra vs Aguila Tapada & Terror Tanos
3) El Mimo & Pinocho 3000 vs Hijo del Rambo & Xpsicopata
4) Coco Rojo & Coco Verde vs Súper Muñeco & Súper Pinocho

MXW (FRI) 05/20 Arena Ben Hur, Ciudad Juárez, Chihuahua
1) Cometa Ninja, Dragon Jr., Pequeno Ceya vs Hijo del Dr. Muerte, Karateka, Milagroso
2) Aéreo vs Centinela
3) Draogn Metalico, Engima, Titanio, Xtreme Soul vs ?, Azbel, Pantera Asesino
4) Ludark Shaitan & Sexy Lady vs Pagano & Venom  (posted by LuDarKShAiTAN)

LLF (FRI) 05/20 Arena Femenil, Monterrey, Nuevo León [LuchaMania]
1) Hija de Karonte b Baby Puma [LLF Juvenil, quarterfinal]
2) Angelica b Nahomi [LLF Juvenil, quarterfinal]
3) Lady Puma b Dama de Hierro [LLF Juvenil, quarterfinal]
4) Dark Fantasy b Princesa Maya [LLF Juvenil, quarterfinal]
5) Hija de Karonte b Angelica [LLF Juvenil, semifinal]
6) Lady Puma b Dark Fantasy [LLF Juvenil, semifinal]
7) Lady Puma b Hija de Karonte [LLF Juvenil, final]

indy (FRI) 05/20 Deportivo Siervo de la Nación, Ecatepc, Estado de México
1) Harry Boy & Minos vs Novato & Terror Tanos
2) Big Mama, Chispita, Lady Liz vs La Catrina, La Llorona, Pantera Salvaje
3) Draiger, El Mimo, Pancratos vs El Sismo, Sepulcro, Xpsicopata
4) El Indómito & Gran Cuchillo vs Black Man Jr. & Kato Kung Lee
5) Coco Azul, Coco Rojo, Coco Verde vs Máscara Sagrada, Súper Muñeco, Súper Pinocho

indy (SAT) 05/21 Arena Nacionalista, Mexicali, Baja California
1) Pequeno Dragon vs Centinela
2) Marino & Voltron vs Platino & Rey Negro
3) Tronx vs El Humilde
4) Principe Negro Jr. & Ray Silver vs Despiadado & Pequeno Traidor [hair]

indy (SAT) 05/21 Auditorio de Puerte Blanco, Chiapa de Corzo, Chiapas
1) Nemo vs Neo
2) Aguila I & Aguila II vs Fariseo I & Fariseo II
3) Mini Flash & Pequeno Batman vs Blacky & Hamton
4) Cruz Rivera & Roberto Torres vs Terrorista Arabe I & Terrorista Arabe II
5) Torito vs Black Bunny [hair, mask]

Juniors (SAT) 05/21 Casas del Puebla, Axotlan, Cuautitlan Izcalli, Estado de México [Mi Lucha Libre]
1) Guerrero Mistico Jr. & Zodiacal Jr. vs Hechicero & Warrior Stell Jr.
2) Junior I & Junior II b Arturo Gaona Jr. & Picudo
3) Hermano Muerte I, Muerte Rumbera, Sepulcro Jr., Ultratumba Jr. DQ Babe Torres, Hijo de Clímax, Super Panda, Super Yens Jr.
4) Andy Barrow Jr., Maskare Jr., Talisman Jr. b Estrella Blanca Jr. I, Estrella Blanca Jr. II, Super Brazo Jr.
5) Gallo Tapado Jr., Halcon 78 Jr., Mascara Sagrada Jr. b Cuchillo Jr., Hijo del Rambo, Principe Odin Jr. [Juniors Trios]

Page: 1 2 3 4

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2014-12-07 01:10

Return to Index