AAA: 2009-01

<-- 2008-12 --- 2009-02 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

AAA (THU) 01/01 Arena Cuatro Caminos, Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Principe Diamante, Sangre Chicana, Street Boy vs Hombre de Negro, Mortal USA, Tigre Cota
2) Power Ranger I, Power Ranger II, Power Ranger III vs Black Mamba, Oscuridad, Violento
3) Rió Bravo & Tito Santana II b Hombre Sin Miedo & Laredo Kid [AAA NORTH TAG]

AAA (THU) 01/01 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Astuto, Bestia Metalica, Rey del Espacio vs Dr. Karonte, Explosivo, Malevo, Miserable
2) Aiqui Ricon & Tony Cirio vs Bryan el Striper & Infinito
3) Dizzy, La Chona, Mari Apache, Mini Charly Manson vs Aerostar, Caricia, Fabi Apache, Máscarita Divina [captains hair]
4) Electroshock, Espíritu, Kenzo Suzuki vs Abismo Negro, El Alebrije, Súper Fly

AAA (FRI) 01/02 Polideportivo de Zacatlan de la Manzanas, Puebla
1) Estrellita & Fabi Apache vs Cinthia Moreno & Mari Apache
2) Mascarita Sagrada & Octagoncito vs Mini Abismo Negro & Mini Kenzo Suzuki
3) El Alebrije & Octagón vs Chessman & Pirata Morgan

AAA (SUN) 01/04 Arena Coliseo Monterrey
1) Babe Fox & Rey Imagen b Jorobados del Mal I & Jorobados del Mal II
2) Ejecutor & Mr. Secuestro b Aguila Extrema & Relampago
3) Tigre Cota b Chris Stone [bull terrier]
4) Kenzo Suzuki, Monje Negro Jr., Tiffany b Dama de Hierro, Máscarita Divina, TDN
5) Rió Bravo & Tito Santana II b La Momia & Virtual X [AAA NORTH TAG]

AAA (SUN) 01/04 Plaza de Toros de la Expo Feria, Santa Lucia del Camino, Oaxaca
1) Furia Poblana b Rockero [mask]
2) Killer Clown, Psycho Clown, Zombie Clown b Abismo Negro, Aerostar, El Alebrije
3) El Elegido, La Parka Jr., Súper Fly DQ Chessman, Electroshock, Zorro

AAA (MON) 01/05 Canchas Revolucion Perote, Veracruz
1) Mascarita Sagrada vs Mini Chessman
2) ?, ??, ??? vs Killer Clown, Psycho Clown, Zombie Clown
3) La Parka Jr. & Súper Fly vs Chessman & Electroshock

AAA (TUE) 01/06 Deportivo Municipal Tomatlan, Tepic, Nayarit
1) Chris Stone & Mari Apache vs el Ángel & La Diabólica
2) Laredo Kid & Octagón vs Decnnis & El Brazo

AAA (TUE) 01/06 Parque Chilangos Catematco, Veracruz
1) Gato Eveready, Máscarita Divina, Octagoncito vs Mascarita de la Muerte, Mini Psicosis, Nygma
2) Alex Koslov & El Mesías vs Black Abyss & Kenzo Suzuki

AAA (WED) 01/07 Arena Demonio Blanco, Puerto Vallarta, Jalisco
1) Chris Stone & Mari Apache vs el Ángel & La Diabólica
2) Laredo Kid & Octagón vs Decnnis & El Brazo

AAA (FRI) 01/09 Auditorio Municipal Doctor Mora, Guanajuato
1) Máscarita Divina & Octagoncito vs Mini Chessman & Mini Kenzo Suzuki

AAA (SAT) 01/10 Graciano Sánchez Romo, Boca del Río, Veracruz
1) ? & Mascarita Sagrada vs ?? & Mini Chessman
2) Alan Stone & Octagón vs Histeria & Psicosis II

AAA (SUN) 01/11 Arena Coliseo Monterrey
1) Epydemius b Sicario
2) Guerrero Blanco b Diabolik [vale tudo]
3) Jorobad del Mal 1 & Jorobad del Mal 2 b Ejecutor & Mr. Secuestro
4) La Momia & Virtual X b Rió Bravo & Tito Santana II [AAA NORTH TAG]
5) Aerostar & El Alebrije DQ Jesse & Tigre Cota

AAA (SUN) 01/11 Arena Cuatro Caminos, Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Anubis, Lady Storm, Mini Laredo Kid vs Mandragora, Mini Black Mamba, Mini Rio Bravo
2) Black Fenix, Power Ranger I, Street Boy vs Black Mamba, Oscuridad, Violento
3) Principe Diamante, Sangre Chicana, Universal vs Hombre de Negro, Kendor, Soberdosis
4) Estrella Universal, Hombre Sin Miedo, Laredo Kid vs Rió Bravo, Tigre Cota, Tito Santana II

AAA (FRI) 01/16 Deportivo Corona, La Paz, Baja California Sur
1) Halcon Milenario & Tigre Marino vs Comandante Cobra & Nocturno
2) Rey Corona & Sacrilegio vs Demoledor I & Wilbert
3) Kemp Dragon & Relámpago vs Mario Mora & Zarpa Negra
4) Abismo Negro & El Elegido vs Black Abyss & Pirata Morgan

AAA (SAT) 01/17 Lienzo Charro de Naucalpan, Estado de México
1) Atomic Boy, La Parkita, Máscarita Divina, Octagoncito b Mascarita de la Muerte, Mini Charly Manson, Mini Chessman, Mini Psicosis
2) Billy Boy, Gran Apache, Mascarita Sagrada 2007, Vicky Carranza DQ Cinthia Moreno, Mini Abismo Negro, Negro Contreras, Oriental
3) Ángel Mortal, Gallego, Mr. Cóndor b Decnnis, Diva Salvaje, Yuriko
4) Alex Koslov, Rocky Romero, X-Pac b Hijo del Fresero, Joe Lider, Nicho el Millionario
5) Killer Clown, Psycho Clown, Zombie Clown b Alan Stone, El Alebrije, Laredo Kid
6) El Brazo, Konnan, Zorro DQ Gronda II, Octagón, Super Porky

AAA (SAT) 01/17 Plaza La Salunkena, Cabo San Lucas, Baja California Sur
1) Kempo Dragon & Relámpago vs Mario Mora & Zarpa Negra
2) Abismo Negro & El Elegido vs Black Abyss & Pirata Morgan

AAA (SUN) 01/18 Arena Coliseo Monterrey
1) Iron Extreme b Aguila Azteca
2) Aguila Extrema & Babe Fox b Epideius & Thunder Brother
3) Ave Negra I & Ave Negra II b Relampago Azul (Monterrey) & Rey Imagen
4) Gato Eveready & Hombre Sin Miedo b Jesse & Monje Negro Jr.
5) Histeria, Kenzo Suzuki, Psicosis II b El Elegido, Pimpinela Escarlata, Súper Fly

AAA (SUN) 01/18 Arena Cuatro Caminos, Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Anubis & Mini Laredo Kid vs Mini Rio Bravo & Xtreme Warrior
2) Power Ranger Rojo, Silver TIger, Street Boy vs Drakon, Maravilla Lopez, Penumbra
3) Insolito, Sangre Chicana, Universitario b Hombre de Negro, Kendor, Sobredosis
4) Estrella Universal, Hombre Sin Miedo, Pimpinela Escarlata b Black Mamba, Oscuridad, Violento

AAA (SUN) 01/18 Domo de la Feria, Leon, Guanajuato
1) ?, Alan Stone, Mascara Divina vs Decnnis, Joe Lider, Pirata Morgan

AAA TV (SUN) 01/18 Parque de Beisbol, Guanajuato, Guanajuato
1) Billy Boy, Cinthia Moreno, Oriental b Fabi Apache, Gran Apache, Mari Apache *  (posted by TKD117) DailyMotion (posted by thecubsfan)
2) Rió Bravo, Tigre Cota, Tito Santana II DQ Aerostar, el Ángel, Laredo Kid *  (posted by TKD117) DailyMotion (posted by thecubsfan)
3) Jack Evans, Teddy Hart, Zorro DQ Alex Koslov, Rocky Romero, X-Pac *  (posted by TKD117) DailyMotion (posted by )
4) Chessman, Killer Clown, Psycho Clown, Zombie Clown b Cuervo, Escoria, Espíritu, Ozz [MEX ATOMICO] *  (posted by TKD117) DailyMotion (posted by thecubsfan)
5) Abismo Negro, El Mesías, La Parka Jr. b Black Abyss, Electroshock, Konnan *  (posted by TKD117) DailyMotion (posted by thecubsfan)

AAA (MON) 01/19 Salon Morelos Tenango, Estado de México
1) Estrellita & Sexy Star vs Fabi Apache & Tiffany
2) El Mesías & La Parka Jr. vs Kenzo Suzuki & Konnan

AAA (TUE) 01/20 Domo de la Feria, Leon, Guanajuato
1) La Parkita & Octagoncito vs Mini Abismo Negro & Mini Chessman
2) Billy Boy, Estrellita, Pimpinela Escarlata vs Fabi Apache, Gran Apache, Nygma
3) El Elegido, La Parka Jr., Super Porky vs Killer Clown, Psycho Clown, Zombie Clown

AAA (FRI) 01/23 Cancha del Sindicato de Electricistas, Nuevo Nexaca, Puebla
1) Nemesis (indy) & Príncipe Halcón b Dragon Ninja & Muerte Nocturna
2) Luz de Estrellas & Shika b Belem & Gran Apache
3) Gato Eveready & Serval b Escoria & Espíritu
4) El Alebrije & El Elegido b El Brazo & Pirata Morgan

AAA (SAT) 01/24 Auditorio de la Unidad Deportiva, Cuautla, Morelos
1) Argenis & Gato Eveready vs May Flowers & Pimpinela Escarlata
2) Abismo Negro & El Mesías vs Black Abyss & Chessman

AAA (SAT) 01/24 Ciudad del Carmen, Campeche
1) Mascarita Sagrada 2007 & Octagoncito vs Lucero Mortal & Mini Abismo Negro
2) Killer Clown, Psycho Clown, Zombie Clown vs Gata, Paloma, Pasion Kristal
3) El Elegido, La Parka Jr., Octagón vs Cadaver I, Electroshock, Konnan

AAA PROLLET (SAT) 01/24 Domo del Mar, Carmen
1) Fenix & Rey Azteca b Lucero & Lucero jr.
2) Angel de la Muerte, Pequeno MS 1, Rey Viznur b Tin Tan, Torbellino, Último Vampiro
3) Krusti, Mascarita Sagrada, Octagoncito b Angelito Inferanl, Lucer mortal, Mini Abismo Negro
4) Killer Clown, Psycho Clown, Zombie Clown b Gatubela, Paloma, Pasion Kristal
5) Capitan Furia, Electroshock, Konnan b El Elegido, La Parka Jr., Octagón

AAA (SAT) 01/24 Domo del Mar, Ciudad del Carmen, Campeche
1) Lucero Jr., Lucero Jr. I, Megastill vs Angel Celestial, Comodin, Lucero Mortal
2) Angel de la Muerte, Angelito ed la Muerte, Rey Bisnur vs Tin Tan, Torbellino, Vampiro
3) Krosti, Mascarita Sagrada, Octagoncito vs Angel Inferanl, Mini Abismo Negro, Mini Chessman
4) Killer Clown, Psycho Clown, Zombie Clown vs Gatubela, Paloma, Pasion Kristal
5) El Elegido, La Parka Jr., Octagón vs ?, Electroshock, Konnan

AAA (SAT) 01/24 Parque de Beisbol, Toluca, Estado de México
1) La Parkita & Máscarita Divina vs Mini Histeria & Mini Psicosis
2) Estrellita & Fabi Apache vs La Diabólica & Mari Apache
3) Extreme Tiger & Joe Lider vs Jack Evans & Teddy Hart
4) Alex Koslov, Rocky Romero, Super Porky vs Kenzo Suzuki, Nicho el Millionario, Zorro

AAA (SUN) 01/25 Arena Coliseo Monterrey
1) Iron Extreme b Aguila Azteca
2) Epydemius & Poly Star b Dama de Hierro & Rey Imagen
3) Aguila Extrema & Relampago b Ejecutor & Mr. Secuestro
4) Oriental & TDN b Jesse & Yuriko
5) Crazy Boy & Último Gladiador b Histeria & Psicosis II

AAA (SUN) 01/25 Arena Cuatro Caminos, Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Black Mamba, Oscuridad, Violento vs Apolo Estrada Jr., Sangre Chicana, Universitario
2) Histeria & Psicosis b Estrella Universal & Hombre Sin Miedo

AAA (SUN) 01/25 Cuautla, Morelos
1) Estrellita & La Parkita vs Mini Kenzo Suzuki & Tiffany
2) Extreme Tiger & Jack Evans vs Escoria & Ozz

AAA TV (SUN) 01/25 Gimnasio Lázaro Cárdenas, Salamanca, Guanajuato
1) Mini Abismo Negro, Mini Histeria, Mini Psicosis b Máscarita Divina, Mascarita Sagrada 2007, Mini Charly Manson *  (posted by TKD117) DailyMotion (posted by thecubsfan)
2) Killer Clown, Psycho Clown, Zombie Clown b el Ángel, Gato Eveready, Pimpinela Escarlata *  (posted by TKD117) DailyMotion (posted by thecubsfan)
3) Aerostar, El Elegido, Laredo Kid b Decnnis, El Brazo, Pirata Morgan *  (posted by TKD117) DailyMotion (posted by thecubsfan)
4) Black Abyss, Teddy Hart, Zorro b Abismo Negro, Gronda II, Súper Fly *  (posted by TKD117) DailyMotionp (posted by thecubsfan)
5) El Mesías, La Parka Jr., Silver King b Electroshock, Joe Lider, Nicho el Millionario *  (posted by TKD117) DailyMotionp (posted by thecubsfan)

AAA GYM AXEL (SUN) 01/25 Huitziltepec, Guerrero
1) Alan Stone & Súper Fly vs Alex Koslov & Chessman

AAA (THU) 01/29 Circus Circus, Distrito Federal
1) Mascarita Sagrada 2007, Pimpinela Escarlata, Sexy Star b Fabi Apache, Mini Psicosis, Polvo de Estrellas
2) Jack Evans & Teddy Hart b Alex Koslov & Rocky Romero
3) El Elegido & El Mesías b Kenzo Suzuki & Zorro

AAA (FRI) 01/30 Arena San Juan Pantitlan, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Infinito & Miserable b La Chona & Ricky Ricon
2) La Parkita, Mini Billy Boy, Octagoncito b Mascarita de la Muerte, Mini Astuto, Mini Kenzo Suzuki
3) Cinthia Moreno, Dizzy, Tiffany b Bryan, Fabi Apache, Mari Apache
4) Killer Clown, Psycho Clown, Zombie Clown b Cuervo, Escoria, Ozz
5) Chessman & Konnan b El Mesías & La Parka Jr.

AAA (FRI) 01/30 Nextalapn, Estado de México
1) Gato Eveready & Nygma vs Alan Stone & Electroshock

AAA (FRI) 01/30 Zumpango, Estado de México
1) May Flowers & Super Porky vs Gato Eveready & Nygma

AAA TV (SAT) 01/31 Plaza de Toros Joan Sebastian, Chalco, Estado de México
1) Aerostar, Argenis, Gato Eveready b Rió Bravo, Tigre Cota, Tito Santana II *  (posted by TKD117) DailyMotion (posted by thecubsfan)
2) El Alebrije, El Elegido, Pimpinela Escarlata b Decnnis, El Brazo, Escorpion Negro Jr. *  (posted by TKD117) DailyMotion (posted by thecubsfan)
3) Electroshock, Jack Evans, Teddy Hart b el Ángel, Laredo Kid, Súper Fly *  (posted by TKD117) dailyMotion (posted by thecubsfan)
4) Chessman b Ozz *  (posted by TKD117) DailyMotion (posted by thecubsfan)
5) Black Abyss, Konnan, Zorro DQ Abismo Negro, Alan Stone, Gronda II *  (posted by TKD117) DailyMotion (posted by thecubsfan)
6) Joe Lider, Kenzo Suzuki, Nicho el Millionario b El Mesías, La Parka Jr., Silver King *  (posted by TKD117) DailyMotion (posted by thecubsfan)

Page: 1

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2014-04-05 01:54

Return to Index