AAA: 2006-09

<-- 2006-08 --- 2006-10 -->
CMLL . AAA . IWRG . indy . CMLL DF . AAA TV . All

AAA (FRI) 09/01 Arena Olimpico Laguna, Gomez Palacio, Durango
1) Semental & Tony Rodriguez b Lobo Del Aire & Maquina 27
2) Miss Janeth & Tiffany b Cinthia Moreno & Estrellita
3) Charly Manson & Fuerza Guerrera b Laredo Kid & Oriental
4) Dralion & Nightmare b Crazzy Boy, Perverso De Panama I, Perverso De Panama II, Psicosis
5) Crazzy Boy & Psicosis b Perverso De Panama I & Perverso De Panama II [mask]
6) Intocable & La Parka Jr. b Alan Stone & Chessman

AAA (FRI) 09/01 Plaza de Toros, Ixtapaluca, Estado de México
1) Alacran Dorado & Escorpion Dorado Jr. vs Rey Hechicero & Soldado del Diablo
2) Máscarita Divina & Mascarita Sagrada 2000 vs Mini Charly Manson & Mini Psicosis
3) Fabi Apache & Josseline vs Miss Janeth & Rossy Moreno
4) El Brazo, El Elegido, Super Porky vs Muerte Cibernetica, Scorpio Jr., Shocker

AAA Villalobos (SAT) 09/02 Bodegon John F. Kennedy, El Chamizal, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Ricochet vs Kid Koala
2) La Pulga vs Super Loco
3) X-Men vs Callejero
4) Sombra Vengadora & Super Mascara vs Iluminadora & Transmetal
5) Big Mama, Buena Nina, Mascara de Oro Y Plata vs Cat Killer, Cindy Golpes, Disturbio
6) Mascara Divina & Super Mascara vs Bobby Villalobos & Johnny Villalobos
7) ?, Martha Villalobos, Ogun vs Lady Warrior, Mini Cibernetico, Pentagon Black

AAA JUNIORS (SAT) 09/02 Salon Zitacuaro
1) Chiva Rayada I & Chiva Rayada II vs Espantapájaros I & Espantapájaros II
2) Alan, Decnnis, Jesse vs Nygma, Picudo, Silver Cat
3) Lola Gonzalez, Máscarita Divina, May Flowers vs La Hechicera, Mini Charly Manson (Chicago), Polvo de Estrellas
4) Shocker vs Muerte Cibernetica, Scorpio Jr.

AAA TV (SUN) 09/03 Plaza de Toros, Tula, Hidalgo
1) Estrellita, Máscarita Divina, Pimpinela Escarlata b Mini Charly Manson, Polvo de Estrellas, Tiffany *
2) Gran Apache b Rey Cometa [torneo, semifinal, dream] *
3) Laredo Kid b Pesadilla [torneo, semifinal, dream] *
4) Kaoma Jr. b Chiva Rayada I [torneo, semifinal, dream] *
5) Cuervo, Escoria, Ozz b El Elegido, Oriental, Zorro *
6) Scorpio Jr. b Super Porky [bull terrier] *
7) Intocable, La Parka Jr., Octagón b Charly Manson, Chessman, Muerte Cibernetica *

AAA (MON) 09/04 Domo de la Feria, Leon, Guanajuato
1) Billy Boy, Bobby Lee, Decnnis, Skud DQ Gran Apache, Krimen, Mike Aguirre, Mr. Cóndor
2) Laredo Kid, Rey Cometa, Súper Fly DQ Cuervo, Espíritu, Ozz
3) El Elegido & Super Porky b Abismo Negro & Chessman

AAA (TUE) 09/05 Campo Esfuerzo Obrero de Ciudad Mendoza, Veracruz
1) Errante Blanco & Halcon Latino b Kripton & Silver Kiss
2) Black Korso & Tormenta Negra b Aerostar & Caballero Negro
3) Mascarita Sagrada 2000 & Octagoncito b Mini Chessman & Mini Ozz
4) El Alebrije, el Ángel, Oriental b Alan Stone, Monsther, Scorpio Jr.
5) Charly Manson, Chessman, Muerte Cibernetica b La Parka Jr., Máscara Sagrada, Octagón

AAA (FRI) 09/08 Salon Zapotitlan, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Crazy Boy, el Ángel, Psicosis vs Cuervo, Escoria, Ozz
2) ?, El Brazo, Gronda II vs ?, Electroshock, Histeria

AAA (SAT) 09/09 Auditorio Municipal San Jose Iturbide, Guanajuato
1) Ángel Mortal, Big Boy, Mr. Cóndor vs Aguila Leones, Jesse, JJ
2) Mascarita Sagrada 2000 & Octagoncito vs Mini Charly Manson & Mini Chessman
3) El Alebrije & Super Porky vs Abismo Negro & Electroshock

AAA (SUN) 09/10 Nueva Aragon, Ecatepec, Estado de México
1) Mini Abismo Negro & Mini Chessman vs La Parkita & Octagoncito
2) Gronda II & La Parka Jr. vs Chessman & Muerte Cibernetica

AAA Villalobos (SUN) 09/10 Salon Mundet
1) Lookman & Super Destello vs Furia & Principe Raditz
2) Frijolito & Ricochet vs Demonio de la Pulga II & Guerrero Inza
3) Pulga & Super Mascara vs Mini Arkangel & Mini Head Hunter
4) Linda Star & Super Nina vs Dama de Hierro & Mayam
5) Mascara de Oro Y Plata & Mascarita de Oro Y Plata vs Callejero & Mini Electro Shock
6) Sombra Vengadora & Super Brazo vs Johnny Villalobos & Muerte del Diablo
7) ?, Martha Villalobos, Mascara Divina vs Cat Killer, Mini Cibernetico, Pentagon Black

AAA (THU) 09/14 Gimnasio Ricardo Velarde, Tepic, Nayarit
1) Loco Gonzalez & Mercury 2000 b Mario Mora & Sombra (indy)
2) Billy Boy & Máscarita Divina b Gran Apache & Mini Chessman
3) Nino Suicida b Chavo Santana
4) Laredo Kid & Rey Cometa b Crazy Boy & Joe Lider
5) Juventud Guerrera b Muerte Cibernetica, Máscara Sagrada

AAA (SAT) 09/16 Auditorio Municipal de Atotonilco, Hidalgo
1) Cinthia Moreno & Lola Gonzalez vs Josseline & La Demoledora
2) Alan & Decnnis vs May Flowers & Polvo de Estrellas
3) Máscara Sagrada & Octagón vs Abismo Negro & Chessman

AAA Villalobos (SAT) 09/16 Domo Center Plaza, Ecatepec, Estado de México
1) Angel de Metal & X-Men b Disturbio & Super Loco
2) Big Mama & Super Nina b Cat Killer & Le Rebelde
3) Buena Nina, Ricochet, Senor Estupido NC Cindy Golpes, Dientes Felices, Kid Koala
4) Mascara de Oro Y Plata & Super Mascara DRAW Guerrero Suicida & Iluminado
5) La Parkita & Mini Ángel del Silencio b Mini Cibernetico & Mini Electro Shock
6) Martha Villalobos & Shika b Lady Warrior & Transmetal
7) Bobby Villalobos, Johnny Villalobos, La Muerte del Diablo b Hermano de Gronda, La Sombra Vengadora, Rey Vampiro

AAA MOZO (SAT) 09/16 Explanada de la Presidencia, Cidud Miguel Aleman, Tamaulipas
1) Terro vs Mr. Cóndor
2) Electrosman & Tager vs Eclipse (monterrey) & Guerrillero
3) Citlali & Enigmatica vs Reina Azeca & Wendy Lopez
4) Gema & Ruba vs Perverso & Shiru
5) La Parkita & Mini Winners vs Espectrito I & Piratita Morgan

AAA TV (SUN) 09/17 Arena Cuatro Caminos, Nuevo Laredo, Tamaulipas
***Verano de Escandalo, 2006***
1) Laredo Kid b Kaoma Jr., Gran Apache [dream, torneo, final] *
2) Cinthia Moreno, El Elegido, Mascarita Sagrada 2000, Pimpinela Escarlata DQ La Diabólica, Mini Abismo Negro, Pirata Morgan, Polvo de Estrellas * *
3) AJ Styles, Homicide, Low-Ki, Samoa Joe DQ Abismo Negro, Charly Manson, Electroshock, Histeria [semifinal] * *
4) Crazy Boy, Joe Lider, Juventud Guerrera, Psicosis II b Chessman, Cuervo, Escoria, Ozz [semifinal] * *
5) Estrellita & Tiffany b Tiana Ringer & Traci Brooks * *
6) Alan Stone, Hator, Scorpio Jr., Zumbido b Intocable, Oriental, Super Porky, Zorro *
7) AJ Styles, Low-Ki, Samoa Joe b Crazy Boy, Joe Lider, Juventud Guerrera [final] *
8) Gronda II, La Parka Jr., Octagón DQ Abyss, Jeff Jarrett, Konnan *

AAA Villalobos (SUN) 09/17 Arena El Zorro, Chalco, Distrito Federal
1) Big Mama, Star King, Super Nina vs Black Sabath, Dama de Hierro, Mayam
2) Buena Nina, La Pulga, Ricochet vs Cindy Golpes, Kid Koala, Mini Head Hunter
3) Mascara de Oro Y Plata, Shika, Super Mascara vs Heavy, Iluminado, Transmetal
4) ?, Máscarita Divina, Sombrea Vengadora vs Johnny Villalobos, Mini Cibernetico, Mini Electro Shock
5) Hermano de Gronda, Martha Villalobos, Mascara Divina vs Cat Killer, Muerte del Diablo, Pirata Morgan Jr.

AAA (SUN) 09/17 Deportivo San Pedro Martir, Delegacion Tlalpan, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Averno (indy) & Tenebroso vs Bobby COndre & Chiqilla del Ring
2) Comando del Aire & Dragon Master vs Demonio Rojo & M-1
3) Fantasma Jr., Fantasma Jr., Tigre Volador vs Black Demon, Ricky Tovar, Vaquero
4) La Parkita & Octagoncito vs Pequeño Violencia & Pierrothito

AAA (SUN) 09/17 unknown arena, unknown city, unknown state
1) Panterita del Ring II, Rey Apóstol, Rey Imagen vs Apolo Negro I, Guerrero Griego, Mercurio
2) Iron, Orus, the Mommy vs Ben Hur, Black Diamond, Medico
3) Alan, Billy Boy, Decnnis vs Cirujano, Guerrero Negro Jr., Rey Infernal
4) Corazón de Barrio, Gronda II, Latin Boiler vs ?, Black Father, Espíritu
5) Centurión Negro vs Monje Negro Jr. [mask, hair]

AAA (MON) 09/18 Arena Cuatro Caminos, Nuevo Laredo, Tamaulipas
1) Alan, Billy Boy, Decnnis vs ?, ?, Espíritu
2) ?, El Brazo, Zorro vs Charly Manson, Chessman, Cibernético

AAA (MON) 09/18 Auditorio Municipal de Basquetbol, Palenque, Chiapas
1) Miss Janeth & Tiffany b Cinthia Moreno & Vicky Carnaza
2) Picudo & Silver Cat b Billy Boy & Decnnis
3) Cuervo, Escoria, Ozz b Némesis AAA, Pegasso, Súper Fly
4) El Hijo de Aníbal, La Parka Jr., Octagón b Electroshock, Histeria, Silver Cat

AAA (MON) 09/18 Unidad Deportiva Sur, Irapuato, Guanajuato
1) Principe Valiente Jr. & Zain b Drabek II & Lince
2) Fuego Latino & Ursus b Drabek I & Toro
3) Ángel Mortal, Gallego, Mr. Cóndor b May Flowers, Nygma, Polvo de Estrellas
4) Alan Stone, Scorpio Jr., Zumbido b Cuervo, Escoria, Ozz
5) El Elegido, Gronda II, La Parka Jr. DQ Abismo Negro, Fuerza Guerrera, Muerte Cibernetica

AAA ROEL (WED) 09/20 Centro de Convenciones Mundo Nuevo, Matamoros, Tamaulipas
1) Ángel o Demonio & Guerrero del Camino vs Buffalo & Principe Guerrero
2) Principe Azteca & Punos de Serpiente vs Guerrero Estrella & Zar Rojo Jr.
3) Alan, Billy Boy, Decnnis vs Casandro, Espíritu, Turok
4) La Parka Jr. & Zorro vs Charly Manson & Chessman

AAA (THU) 09/21 Gimnasio Marcelino Gonzalez, Zacatecas, Zacatecas
1) Buena Nina, Pulga, Ricochet vs Chico de Barrio I, Chico de Barrio II, Demente
2) Martha Villalobos & May Flowers vs La Diabólica & Polvo de Estrellas
3) Joe Lider, Juventud Guerrera, Psicosis II vs Gran Apache, Sangre Chicana, Scorpio Jr.
4) El Alebrije, El Elegido, Groon II vs Abismo Negro, Monsther, Pirata Morgan

AAA (FRI) 09/22 Auditorio General José María Arteaga, Querétaro, Querétaro
1) Cometa De Fuego, El Ponny, Money Pack vs Atomico, Dance Boy, Red Star
2) Alan, Billy Boy, Decnnis vs Ángel Mortal, Gran Apache, Mr. Cóndor
3) Crazy Boy, Juventud Guerrera, Psicosis II vs Electroshock, Histeria, Kaoma Jr.
4) Cuije & El Alebrije vs Chucky & Monsther [AAA MASCOT TAG]
5) El Elegido, Gronda II, Super Porky vs Scorpio Jr., Shocker, Zumbido

AAA Villalobos (SAT) 09/23 Auditorio Municipal San Juan Nuevo, Michoacán
1) Ángel Mortal Jr. & X-Men vs Kidman & Mini Infernal
2) Buena Nina, Pulga, Ricochet vs Cat Killer, Mini Arkangel, Mini Electro Shock
3) Mascara de Oro Y Plata, Mascara Divina, Super Mascara vs Heavy, Iluminado, Transmetal
4) La Parkita, Martha Villalobos, Shika vs Bam Bam, Lady Warrior, Mini Cibernetico
5) Rey Vampiro, Sombra Vengadora, Super Brazo vs Johnny Villalobos, Pentagon Black, Pirata Morgan Jr.

AAA Villalobos (SUN) 09/24 Salon Mundet, Electricistas, Azcapotzalco, Ciudad de México, Distrito Federal
1) Tigre De Metal vs Camaleon
2) Ricochet vs Mini Arkangel
3) Caballero de Fuego vs Callejero
4) Big Mama & Mascarita de Oro Y Plata vs Diosa Maya & Imperio Real
5) Buena Nina & La Pulga vs La Rebelde & Super Loco
6) Mascara de Oro Y Plata & Super Mascara vs Johnny Villalobos & Rambo Jr.
7) Martha Villalobos & Rey Vampiro vs Bam Bam (AAA) & La Colombiana

AAA (SUN) 09/24 Unidad Deportiva El Chamizal, Zamora, Michoacán
1) Chiva Rayada I, Chiva Rayada II, Tigre Tatuado vs Coco Azul, Coco Negro, Coco Rojo
2) May Flowers, Polvo de Estrellas, Psicosis II vs ?, el Ángel, Oriental
3) El Alebrije, El Elegido, Gronda II vs Electroshock, Monsther, Pirata Morgan

AAA Villalobos (SAT) 09/30 Centro Comerican Center Plaza, Estado de México
1) Mascarita de Oro Y Plata & Ricochet vs Alien Millenium & Mini Arkangel
2) Mascara Divina & Super Mascara vs American Crazy I & Super Loco
3) Linda Star, Mascara de Oro Y Plata, Mini Oriental vs Lady Warrior, Mini Head Hunter I, Mini Head Hunter II
4) Némesis AAA, Super Brazo, Súper Fly vs Johnny Villalobos, Rambos Jr., Transmetal
5) Martha Villalobos & Octagón vs La Hechicera & Polvo de Estrellas

AAA (SAT) 09/30 Puebla, Puebla
1) Electrinic & Gotico vs King Dart & Wolverine
2) Black Cuellar, Paramedico Boy, Red Star vs Amenaza Nortena, Baron Azul, King Vikingo
3) Lola Gonzalez & Vicky Carranza vs La Chola & Miss Janeth
4) el Mosco, Fuerza Guerrera, Pirata Morgan vs el Ángel, Oriental, Tinieblas Jr.

Page: 1

Daily Updated: This Week's Shows, Today's Shows, Last Updated
last updated: 2014-05-10 01:13

Return to Index