I would like to talk about news today. But there is no news. We really need to put together a fund to either get Alexis to go back to his blog, or get someone to do his website for him so he can update is like he used to, because I so miss getting timely CMLL Coliseo results.

Speaking of websites – AAA’s started to remove references to Shocker on it’s website – his profile is unlinked (though still on the website), and the bio for Guapos U doesn’t mention him ever having been a member, though his picture is still on it. (They didn’t remove mentions of Zumbido, fwiw.) He’s also still listed on the VdE card.

Magazine round up.
Box Y Lucha #2783 features Warrior vs Mistico. Box Y Lucha is supposed to redo their website in October, which means we’ll get one good week of updates.
Super Luchas #178 features Warrior vs Mistico
Luchas 2000 #334 features Warrior vs Mistico (and Porky vs Scorpio and shirtless Mark Jindrak)

There are photos of the RXLL show on the box y lucha forum.

I’m actually going to be in close proximity to my GdR recording this evening, so perhaps some recaps will finally get done. Stay tuned.

Lineup notes
– AAA’s big TV taping is this Sunday. No word about any of the mystery person yet.
– Mistico vs Black Warrior is headlining Guadalajara this week, and probably will headline a lot of places for the next few weeks. I wonder if Black Warrior is coming to Chicago?
– Nothing really big on the CMLL DF shows so far. They likely set up a special main event for next Sunday’s Arena Coliseo show, but no results and nothing seems really obvious there. Friday’s show starts an hour early due to Mexican Indepdence Day festivities.
– IWRG’s having an interesting week. Thursday sees the debut of Mascara Ano 2000 Jr., who was just introduced a couple weeks ago in the lucha magazines. Of course, he’s starting in the main event. (YAY NEPOTISM) Sunday has a random cage of death match, with a couple of names and someone like Enterrador 2000 taking the loss.
– AULL’s got a GdA vs Dragon/Mistico/Rey main, and the decision match for the AULL Lightweight – apparently last week’s cibernetico was just to select the winner. I wish we could get more consistent results here.


CMLL (MON) 09/11 Arena Puebla
1) Iron, King Jaguar vs Fuerza Tiger, Mr. Rafaga
2) Asturiano, Centella de Oro, SWAT vs Karisma, Muricelago, Siki Ozama Jr.
3) Batman, Okara, the Tiger vs Fuerza Chicana, Ohara, Yankee Star
4) Felino, Maximo, Sagrado vs Damian, Hombre Sin Nombre, Terrible
5) Dos Caras Jr., Rey Bucanero, Ultimo Dragon vs Eclipse, Olimpico, Ultimo Guerrero

CMLL ACG (MON) 09/11 Salon Ixtlahuaca, EdM
1) Medics I, Medics II vs Black Demon, Monje Loco
2) Bracito de Plata, Mini Shocker vs Mini Damian 666, Mini Mr. Aguila
3) Mistico, Negro Casas vs Averno, Mephisto

indy (MON) 09/11 Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1) Mini Hlacon, Mini Laredo Kid vs Mini Hator, Mini Rio Bravo
2) Insolito, Maravilla Lopez, Sangre Chicana Jr. vs Hermano Diablo I, Hermano Diablo II, Hermano Diablo III
3) Hombre Sin Miedo, Laredo Kid, Mocho Cota, Sangre Chicana vs Escorpion Negro, Rio Brava, Sergio Romo Jr., Tito Santana II
4) La Parka Jr., Octagon vs Alan Stone, Muerte Cibernetica

CMLL (TUE) 09/12 Arena Aficion
1) Despiadado, Medics III vs Colmillo Blanco, Super Tauro
2) Arnita, Lord Fighter vs Heavy Boy, Rey Mariscal
3) Exotico, Tony Boy, Ultimo Dragon vs Camorra, Mensjaero de la Muerte, Terrible
4) Shocker, Ultimo Guerrero vs Dr. Wagner Jr., Silver King

CMLL (TUE) 09/12 Arena Coliseo Guadalajara
1) Thunder Boy vs Imposter
2) Estrella de Jalisco vs Valentin Mayo
3) Exterminador vs Infierno
4) Makabre vs Guero Loco
5) El Gallo, Leon Blanco vs Mascara Magica, Toxico
6) Volador Jr. vs Misterioso II
7) Blue Panther, Dos Caras Jr., Texano Jr. vs Atlantis, Black Warrior, Damian 666

CMLL (TUE) 09/12 Arena Coliseo
1) Flash, Super Nova vs Artillero, Soberano Jr.
2) Leono, Tigre Blanco, Tigre Metalico vs Apocalipsis, Ramstein, Super Comando
3) Mascara Purpura, Stuka Jr., Tony Rivera vs Arkangel, Hooligan, Loco Max
4) Sagrado, Satanico, Virus vs Emilio Charles Jr., Hijo de Pierroth, Pierroth
5) Dos Caras Jr., Mistico, Negro Casas vs Averno, Mephisto, Olimpico

AULL (WED) 09/13 Arena Lopez Mateos
1) Cometa Negro, Dragon Sagrado vs Mini Demonio, Mini Rebelde
2) India Sioux, Sahori vs Amapola, Senora Muerte
3) Fabian el Gitano, Robin Maravilla, Ultimo Gladidaor vs Krimen, Psicopata, Sepulturero
4) Terry 2000 vs Sadico [AULL Light]
5) Mistico, Rey Bucanero, Ultimo Dragon vs Eclipse, Tarzan Boy, Ultimo Guerrero

AAA (THU) 09/14 Gimnasio Ricardo Velarde
1) Billy Boy, Mascarita Divina vs Apache, Mini Chessman
2) Nino Suicida vs Chavo Santana
3) Crazy Boy, Joe Lider vs Laredo Kid, Rey Cometa
4) Muerte Cibernetica vs Juventud Guerrera and Mascara Sagrada

IWRG (THU) 09/14 Arena Naucalpan
1) Golem vs Comando Gama
2) Gran Cuchillo, Halcon Salvaje vs COmando Mega, Shuriken
3) Ave Fenix, Free Lance, Kid Tiger vs Black Jaguar, Black Stone, Xibalba
4) Cerebro Negro, Dr. Cerebro, Suicida vs Black Terry, Fantasma de la Opera, Okumura
5) Dos Caras Jr., Mascara Sagrada, Solar vs ?, Mascara Ano 200 Jr., Veneno

CMLL (FRI) 09/15 Arena Mexico
1) Pequeno Olimpico, Ultimo Dragoncito vs Mini Damian 666, Mini Halloween
2) Dark Angel, India Sioux, Lady Apache vs Hiroka, La Nazi, Princesa Sujei
3) La Mascara, Pantera, Volador Jr. vs Hombre Sin Nombre, Ohara, Okumura
4) Dos Caras Jr., Rey Bucanero, Ultimo Dragon vs Alex Koslov, Kenzo Suzuki, Marco Corelone
5) Olimpico, Tarzan Boy, Ultimo Guerrero vs Hector Garza, Perro Aguayo Jr., Shocker
6) Mistico vs Atlantis [LdP, Final]

DANDY (FRI) 09/15 Canchas de la Halcon, Exatepc, EdM
1) Asesino vs Rayito Extreme
2) Tormenta vs La Nativa
3) Eragon, Pakal, Tormenta Oriental vs Bucanegra, Chicano Escarlata, Pandillero
4) Samba, Turbo vs Black Thunder, Trauma
5) El Dandy, Negro Navarro vs Black Terry, Shu el Guerrero

AAA (SAT) 09/16 Auditorio Municipal Atotonilco, Hidalgo
1) Cinthia Moreno, Lola Gonzalez vs Demoledora, Josselin
2) Alan, Decnnis vs May Flowers, Polvo de Estrellas
3) Mascara Sagrada, Octagon vs Abismo Negro, Chessman

AAA (SAT) 09/16 Auditorio Municipal de Atotonilco, Hidalgo
1) Cinthia Moreno, Lola Gonzalez vs Joselin, La Demoledora
2) Alan, Decniss vs May Flowers, Polvo de Estrellas
3) Mascara Sagrada, Octagon vs Abismo Negro, Chessman

AAA MOZO (SAT) 09/16 Explandada de la Presidencia
1) Terro vs Mr. Condor
2) Electrosman, Tager vs Eclipse (monterrey), Guerrillero
3) Citlali, Enigmatica vs Reina Azeca, Wendy Lopez
4) Gema, Ruba vs Perverso, Shiru
5) La Parkita, Mini Winners vs Espectrito, Piratita Morgan

AAA Villalobos (SAT) 09/16 Domo Center Plaza Avenida
1) Angel de Metal, X-Men vs Disturbio, Super Loco
2) Big Mama, Super Nina vs Cat Killer, Le Rebelde
3) Buena Nina, Ricochet, Senor Estupido vs Cindy Golpes, Demonio de la Pulga, Kid Koala
4) Mascara de Oro Y Plata, Rey Dorado, Super Mascara vs Heavy, Iluminado, Transmetal
5) La Parkita, Mascarita Divina vs Mini Cibernetico, Mini Electroshock
6) Martha Villalobos, Shika vs Lady Warrior, Pirata Morgan Jr.
7) Hermano de Gronda, La Sombra Vengadora, Rey Vampiro vs Bobby Villalobos, Johnny Villalobos, La Muerte del Diablo

CMLL (SAT) 09/16 San Bartolo del Llano
1) Estrella del Ring, Nocturno, Oculto vs Coyote, Serpiente Azteca, Super Loco
2) Black Shadow, Halcon Galactico vs Hombre Loco, Medico Brujo
3) Bam Bam, Bracito de Oro vs Mini Damian 666, Mini Halloween
4) India Sioux, Lady Apache vs Hiroka, La Nazi
5) Hector Garza, Terrible vs Atlantis, Ultimo Guerrero

CMLL FLORES (SAT) 09/16 Fiesta Anual, Santa Rosa Xochiac, DF
1) Ahijado del Diablo, Hombre Azul vs Desastre, Vengazna Roja
2) Comando X, Ice Boy vs Elegante Negro, Vaquero Infernal
3) ?, Winners Black vs Escudero Rojo, Rey David Jr.
4) Coco Amarillo, Mini Talisman vs ?, Mini Head Hunter
5) Brazo de Oro, Brazo de Platino vs Dr. X, Nitro

indy (SAT) 09/16 Gimnasio Al Aire Libre
1) Lobo Star, Rebano Sagrado vs Guerrero del Barrio, Sangre Azul
2) Atrevido, Sombra Mortal, Super Sadico vs Aguila Nocturna, Mixteca Mix, Nino Boomerang
3) BLack Berman, Flechador del Cielo, Loock Man, Rey David vs Barba Azul, Black Silver, Imagen Misteriosa, Polairs

indy (SAT) 09/16 Gimnasion Municipal de Saltillo
1) Dr. Wagner Jr., Mistico, Ramses vs Averno, Mephisto, Solitario Jr.

indy (SAT) 09/16 Auditorio Municipal Tantitaro
1) Terco vs Simio
2) Furia vs Esqueleto Maldito
3) Aguila Azteca, Super Pinocho vs Aullido, Gitano
4) Super Muenco, Super Raton vs Crazy Power, Osamenta
5) Brazo de Platino, Winners Black vs Pentagon, Septario

indy (SAT) 09/16 Vicente Guerrero
1) Destructor vs Muerte del Valle
2) Minotauro vs Mr. Galaxia
3) Ejecutor, Mini Dragon vs Bengala, Leroy
4) G. Nocturno, Pancho Pantera, Sexy Encanto vs Foxman, Guerrero Suicida, Jaguar
5) Gran Cuchillo, Payaso Bonny, Payaso Ronny vs Comando, Ice Killer, Manto Negro

indy (SAT) 09/16 Deportivo Benito Juarez
1) Jack Jr. vs Elegant Blanco
2) Black Shadow, Mini Dragon vs Arkangel, Mini Infernal
3) Marco Rivera, Star Boy vs Charro, Dr. Cerebro
4) Mini Volador, Octagoncito vs Bracito de Plata, Pentagoncito
5) Felino, Mascara Sagrada vs Head Hunter I, Head Hunter II

SALDIVAR (SAT) 09/16 Sal de Armas, Magadalena, Mixhuca
1) Fire, Mini Damian, Mini Halloween vs Mini Fantasy, Mini Olimpico, Ultimo Dragoncito
2) Dark Angel, Marcela vs Hiroka, La Nazi
3) Fantasma Jr., Hijo del Fantasma, Turbo vs Hijo de Pierroth, Pierroth, Pierroth Jr.
4) La mascara, Maximo vs Okawa, Okumura
5) Hijo del Santo, Rey Bucanero vs Hijo del Perro Aguayo, Ultimo Guerrero

AAA (SUN) 09/17 Deportivo San Pedro Martir
1) Averno (indy), Tenebroso vs Bobby COndre, Chiqilla del Ring
2) Comando del Aire, Dragon Master vs Demonio Rojo, M-1
3) Fantasma Jr., Hijo del Fantasma, Tigre Volador vs Black Demon, Ricky Tovar, Vaquero
4) La Parkita, Octagoncito vs Mini Violencia, Pierrothito

AAA TV (SUN) 09/17 Arena Cuatro Caminos de Nuevo Laredo
1) Cinthia Moreno, El Elegido, Mascara Sagrada, Pimpinela vs La Diabolica, Mini Abismo Negro, Pirata Morgan, Polvo de Estrellas
2) Laredo Kid vs Kaoma Jr. and El Apache
3) Crazy Boy, Joe Lider, Juventud Guerrera, Psicosis II vs AJ Styles, Homicide, Low-Ki, Ron Killings and Chessman, Cuervo, Ozz, Scoria and ?, Abismo Negro, Electroshock, Histeria
4) Intocable, Oriental, Super Porky, Zorro vs Alan Stone, Scorpio Jr., Shocker, Zumbido
5) Estrellita, Tiffany vs Chrity Hemme, Traci Brooks
6) ??, La Parka Jr., Octagon vs Abyss, Jeff Jarrett, Konnan

AAA Villalobos (SUN) 09/17 Arena El Zorro
1) Big Mama, Star King, Super Nina vs Black Sabath, Dama de HIerro, Mayam
2) Buena Nina, La Pulga, Ricochet vs Cindy Golpes, Kid Koala, Mini Head Hunter
3) Mascara de Oro Y Plata, Shika, Super Mascara vs Heavy, Iluminado, Transmetal
4) ?, Mascarita Divina, Sombrea Vengadora vs Jhonny Villalobos, Mini Cibernetico, Mini Electroshock
5) Hermano de Gronda, Marhta Villalobos, Mascara Divina vs Cat Killer, Muerte del Diablo, Pirata Morgan Jr.

AAA Villalobos (SUN) 09/17 Arena El Zorro, Santa Maria
1) Big Mama, Star King, Super Nina vs Black Sabath, Dama de Hierro, Mayam
2) Buena Nina, La Pulga, Ricochet vs Cindy Golpes, Kid Koala, Mini Head Hunter
3) Mascara De Oro Y Plata, Shike, Super Mascara vs Heavy, Iluminado, Transmetal
4) ?, La Sombra Vengador, Mascarita Divina vs Jhonny Villalobos, Mini Cibernetico, Mini Electroshock
5) El Hermano de Gronda, Martha Villalobos, Mascara Divina vs Cat Killer, La Muerte Del Diablo, Pirata Morgan Jr.

CMLL (SUN) 09/17 Arena Coliseo Guadalajara
1) Exterminador, Thunder Boy vs Fraile de la Muerte, Imposter
2) Carlo Roggi, Nuba Roja vs Danger (Guadalajara), Valentin May
3) Leon Blanco, Lider, Mascara Purpura vs Destroyer (Guadalajara), Magnum, Malefico
4) La Mascara, Rayman, Volador Jr. vs Hombre Sin Nombre, Mephisto, Olimpico
5) Mistico vs Black Warrior

CMLL (SUN) 09/17 Arena Coliseo
1) Centella Verde, Misterio Rojo vs Mr. Sombra, Relicario
2) Mini Olimpico, Tzuki, Ultimo Dragoncito vs Mini Damian 666, Mini Halloween, Mini Mr. Aguila
3) Luna Magica, Princesa Blanca, Sahori vs Amapola, La Nazi, Medusa
4) Metro II, Satanico, Virus vs Mr. Mexico, Ohara, Okumura
5) Blue Panther, Dr. Wagner Jr., Ultimo Dragon vs Mascara Ano 2000, Shocker, Universo 2000

indy (SUN) 09/17 Arena San Juan Pantitlan
1) Hacha Diabolica, Zafiro Infernal Jr. vs Viento Infernal I, Viento Infernal II
2) Aparecido Negro, Mr. Stop vs Devastacion, Saeta Blanc
3) Lin Master, Toro Negro Jr. vs Hijo de Arana de Oro, Super Nino
4) Blue Angel, Chiva vs La Roca, Mecano
5) Contracara, Pancho Valentino, Yaqui vs Flama Roja, Turbulencia, Warrior Steel

indy (SUN) 09/17 Coliseo Coacalco
1) Codigo, Osiris vs Black Sun, Cuadillo
2) As de Oros, Coraje, Wizard vs Hermano Niebla I, Hermano Niebla II, Terrorista
3) Justiciero Jr., Storm, Yakuza vs Alarido Nocturno, Rudy Garudno, XPanther
4) Blackman, Fabian el Gitano, New Blackman vs Black Jaguar, Black Terrey, Magnifico
5) Cachorro Mendoza, Justiciero, Ringo Menzoa vs Filoso, Jaque Mate, Pierroth

indy (SUN) 09/17 Arena Aficion
1) Yelmo 2000 vs King Black
2) Demonio Star, Tigreman vs Andy Robles, Krypton
3) Medica I, Medics III vs Despiadado, Super Tauro
4) Arenita, Colmillo Blanco, Lord Fighter vs Ghost Rider, Heavy Boy, Rey Mariscal

indy (SUN) 09/17 Auditorio Municpal
1) Terco vs Simio
2) Furia vs Esqueleto Maldito
3) Aguila Azteca, Super Pinocho vs Aullido, Gitano
4) Super Muneco, Super Raton vs Crazy Power, Osamenta
5) Brazo de Platino, Winners Black vs Pentagon, Septario

indy (SUN) 09/17 Centro Deportivo, Veracruz
1) Imperio Jr., Triple X vs Bestia Negra, Duende
2) Colmillo Balnco, Dinamico, Michael, Sangre Y Fuego vs Buitre, Guerrilero Camboyana, Rott Wallier
3) Black Baby, Hijo del Cirujano, Rey Egipto vs Black Love, Cancerbero Jr., Hombre de Negro
4) ?, Apolo Spiderman, Ferrari vs Aracnofobia, Dr. Crimen, practicante, Quimico
5) Charrito de Oro vs Matrix [mask]

IWRG (SUN) 09/17 Arena Naucalpan
1) Guardian de la Noche vs Forastero
2) Intrepid, Platino vs Belcebu, Macho II
3) Fabian el Gitano, Star Boy, Tony Rivera vs Avisman, Black Stone, Ultra Mega
4) Cerebro Negro, Dr. Cerebro, Tony Rivera vs Cyborg, Hijo del Diablo, Okumura
5) Tarzan Boy vs Mascara Ano 2000 and Hijo del Diablo and Enterrador 2000 and Sagrado and Tony Rivera and Okumura and Cerebro Negro and Free Lance [cage of death, hair, mask]

IWRG (SUN) 09/17 Arena Neza
1) Turako vs Bacteria
2) Ave Fenix, Kid Tiger vs Comando Gama, Comando Mega
3) ?, Stuka Jr., Suicida vs Black Jaguar, Fantasma de la Opera, Xibalba
4) Coco Blanco, Coco Rojo, Coco Verde vs Koreano, Loco Max, Nitro
5) Dr. Wagner Jr., Negro Casas, Pantera vs Canek, Misterioso II, Veneno