So my rule is, when nothing’s going on, post a picture of a bloody Silver King and a bloody Solitario. They were fighting in Pachuca last week and they’ll be fighting some more this week. Apparently, the angle here is the promoter telling Hijo del Solitario that he’s not the wrestler his dad was, and Hijo del Solitario being somehow upset with this obviously true statement. Silver King is there because Silver King is everywhere. (There’s a little bit of Silver King in every one of us.)

CMLL (MON) 09/04 Arena Puebla Results [hugo999]
1) Fuerza Tiger, Murcielago b Iron, King Jaguar
2) Fuerza Chicana, Karissma, Toro Bill Jr. b Blue Center, Centella de Oro, Zigma
3) Batman, Okada, Sagrado b Bobby Jack, Ohara, Yankee Star
4) Heavy Metal, La Mascara, Rey Bucanero, Ultimo Dragon DQ Atlantis, Eclipse, Olimpico, Ultimo Guerrero
5) Black Warrior b Mistico [NWA MIDDLE]

Box Y Lucha is having a chat with Angel at 2 PM today. Guess they got over their ‘no AAA wrestlers’ anger. I expect a billion questions about Shocker and Zumbido. (Poor Angel.)

Box Y Lucha #2782 is half Rey coming to Mexico, half Shocker returning to CMLL. The poster has shots from the CMLL main event.

Lineups are below


AAA (TUE) 09/05 Ciudad Mendoza, Veracruz
1) Mascartia Sagrada, Octagoncito vs Jerrito Estrada, Mini Chessman
2) Alebrije, Angel, Oriental vs Alan Stone, Monsther, Scorpio Jr.
3) La Parka Jr., Mascara Sagrada, Octagon vs Charly Manson, Chessman, Muerte Cibernetica

CMLL (TUE) 09/05 Arena Aficion
1) Despiadado, Gigante Epidemia, La Chona, Medics I vs Arenita, Chico Che, Gato Negro, Rey Mariscal
2) La Mascara, Tony Boy, Ultimo Dragon vs Mensajero de la Muerte, Olimpico, Sangre Azteca
3) Silver King vs Hijo del Solitario [trofeo Brazo de Oro]

CMLL (TUE) 09/05 Arena Coliseo Guadalajara
1) Thunder Boy vs Rey Trueno
2) Exterminador vs Destroyer
3) Nube Roja vs Guero Loco
4) Marcela, Sahori vs Hiroka, Medusa
5) Mascara Purpura, Volador Jr. vs Hombre Sin Nombre, Misterioso II
6) Hijo de Lizmark, Negro Casas vs Mascara Ano 2000, Universo 2000

CMLL (TUE) 09/05 Arena Coliseo
1) Astro Boy, Super Nova vs Polvora, Vaquero
2) Leono, Sensei, Starman vs Artillero, Jeque, Super Comando
3) Pantera, Stuka Jr., Tony Rivera vs Arkangel, Hooligan, Nitro
4) Metro II, Satanico, Tony Rivera vs Alex Koslov, Okumura, Pierroth
5) Blue Panther, Dr. Wagner Jr., Heavy Metal vs Atlantis, Averno, Mephisto

CMLL (TUE) 09/05 Arena Queretaro Results
1) Lince vs Cometa de Fuega
2) Drabek I, Drabek II vs Fuego Latino, Zain
3) Mascara Purpura, Ursus vs Loco Max, Makabro
4) Villano III, Villano IV, Villano V vs Negro Navarro, Signo, Texano Jr.
5) Black Warrior, Ultimo Guerrero vs Mistico, Rey Bucanero

AULL (WED) 09/06 Arena Lopez Mateos
1) Cicloncito Ramirez, Hormiga Atomica, Mini Batman vs Mini Killer, Pequeno Demonio, Pequeno Rebelde
2) Super Nova vs Terry 2000 and Tortugillo and India III and Gato Karateka and Sadico and Krimen and Psicopata and Digital [AULL LIGHT]
3) Dr. Wagner Jr., Mistico, Rey Bucanero vs Atlantis, Black Warrior, Ultimo Guerrero

indy (THU) 09/07 Arena Aficion
1) Despiadado vs Colmillo Blanco
2) Amapola, Hiroka vs India Sioux, Lady Apache
3) La Mascara, Maximo vs Averno, Mephisto
4) Dr. Wagner Jr., Mistico, Rey Bucanero vs Atlantis, Black Warrior, Ultimo Guerrero

IWRG (THU) 09/07 Arena Naucalpan
1) Red Bull vs Rey Estruendo
2) Antaris, Platino vs Comando Gama, Comando Mega
3) Ave Fenix, Free Lance, Kid Tiger vs Cyborg, Macabro, Xibalba
4) Felino, Pantera, Texano Jr. vs Fantasma de la Opera, Masada, Okumura
5) Mascara Sagrada, Negro Casas, Ramses vs Misterioso II, Olimpico, Veneno

AAA (FRI) 09/08 Salon Zaptitlan
1) Angel, Crazy Boy, Psicosis vs Cuervo, Ozz, Scoria
2) ?, Brazo, Gronda II vs ?, Electroshock, Histeria

indy (FRI) 09/08 Arena Mexico
1) Sicodelico Jr., Trueno vs Apocalipsis, Ramstein
2) India Sioux, Lady Apache, Marcela vs Hiroka, Medusa, Rosa Negra
3) Blue Panther, La Mascara, Sagrado vs Averno, Eclipse, Mephisto
4) Dr. Wagner Jr., Rey Bucanero, Ultimo Dragon vs Atlantis, Kenzo Suzuki, Ultimo Guerrero
5) Dos Caras Jr., Heavy Metal, Negro Casas vs Hijo del Perro Aguayo, Mr. Aguila, Shocker
6) Mistico vs Black Warrior [LdP, final]

AAA (SAT) 09/09 Auditorio Municipal San Jose Iturbide, Guanajuato
1) Angel Mortal, Big Boy, Mr. Condor vs Aguila Leones, Jessy, JJ
2) Mascarita Sagrada, Octagoncito vs Mini Charly Manson, Mini CHessman
3) Alebrije, Super Porky vs Abismo Negro, Electroshock

CMLL (SAT) 09/09 Arena Xochimilco
1) Baby Torres, Dragon Sagrado vs Angel de Fuego, Militar
2) Artillero, Messala, Super Nova, Valiente vs
3) Bam Bam, Ultimo Dragoncito vs Mini Damian, Mr. Aguilita
4) Dos Caras Jr., Hijo de Lizmark vs Averno, Mephisto
5) Felino, Heavy Metal, Negro Casas vs Damian 666, Mr. Aguila, Terrible

indy (SAT) 09/09 Ex Modulo, San Pedro, Cholula
1) Lancelot, Ninja Negro vs Rockerito, Struk el Guerrero
2) Pegaso, Ultratado vs Forajido, Policeman
3) Julissa, Seductora vs La Nazi, La Practicante
4) Aguila Solitaria, La Mascara, Maximo vs Brazo Jr., Loco Max, Super Aguila
5) Angeluz, Divino, Hijo del Santo vs Blue Panther, Cerebro Negro, Satanico

WFS (SAT) 09/09 WFS Arena de Aztahuacan
1) Guerrero de la Muerte, King Fire vs Dragon Man, Garra Nocturna
2) Puma 2000, Rey Imperio vs Dr. Misterio, Magic Man
3) Callejero, Ice Boy, Rock Star vs Gallo de Jalisco, Katman, Mente Asesina
4) Drackma, Pulsar, Tibiri Tabara vs Bam Bam, Frankestein Jr., Galardon de Plata
5) Black Shadow Jr., Tony Rivera vs Andy Barrow, Darketo and Negro Navarro, Vertigo and Black Terrey, Contracara [WFS TAG, 1st]

AAA (SUN) 09/10 Nueva Aragaon Ecatepec
1) Mini Abismo Negro, Mini Chessman vs La Parkita, Octagoncito
2) Gronda II, La Parka Jr. vs Chessman, Muerte Cibernetica

AAA Villalobos (SUN) 09/10 Salon Mundet
1) Lookman, Super Destello vs Furia, Principe Raditz
2) Frijolito, Ricochet vs Demonio de la Pulga II, Guerrero Inza
3) Pulga, Super Mascara vs Mini Arkangel, Mini Head Hunter
4) Linda Star, Super Nina vs Dama de Hierro, Mayam
5) Mascara de Oro Y Plata, Mascarita de Oro Y Plata vs Callejero, Mini Electroshock
6) Sombra Vengadora, Super Brazo vs Jhonny Villalobos, Muerte del Diablo
7) ?, Martha Villalobos, Mascara Divina vs Cat Killer, Mini Cibernetico, Pentagon

CMLL (SUN) 09/10 Arena Coliseo
1) Molotov, Valiente vs Soberano Jr., Zayco
2) Stuka Jr., Tigre Blanco, Tigre Metalico vs Arkangel, Hooligan, Loco Max
3) Felino, Mascara Purprua, Maximo vs Emilio Charles Jr., Hombre Sin Nombre, Sangre Azteca
4) Heavy Metal, Negro Casas, Satanico vs Averno, Mephsito, Olimpico
5) BLue Panther, Dos Caras Jr., Mistico vs Hijo del Perro Aguayo, Mr. Aguila, Terrible

CMLL (SUN) 09/10 Arena Coliseo Guadalajara
1) Milenio vs Viergo
2) Metal Blanco, Metatron vs Fraile de la Muerte, Rey Trueno
3) Ebola, Egipcio, Lider vs Destroyer, Inferino, Mr. Power
4) Leon Blanco, Texano Jr., Volador vs Cien Caras Jr., Misterioso, Toxico
5) Dr. Wagner Jr., Hijo de Lizmark, Rey Bucanero vs Atlantis, Black Warrior, Universo 2000

indy (SUN) 09/10 Arena San Juan Pantitlan
1) Mr. Stop vs Devastacion
2) Aparecido Negro, Marino Salvaje vs Alegria, Spawn
3) Lin Master, Toro Negro Jr. vs Blue Angel, Super Nino
4) Black Lancer, La Chiva, Yaqui vs Flama Roja, Jocker, Roca
5) ?, ??, Pancho Valentino vs Caricia, Turbulencia, Warrior Steel

indy (SUN) 09/10 Coliseo Coacalco
1) Aguila Guerrera, Osiris vs As de Oros, Black Sun
2) Coraje, Ranger, Wizard vs Hermano Niebla I, Hermano Niebla II, Terrorista
3) Aguila Negra, Engima, Justiciero Jr., Yakuza vs Black Jaguar, Figurea Negra, Kid, Yaki
4) Hijo del Diablo, Magnifico, Negro Navarro vs Black Terry, Dr. Cerebro, Shu el Guerrero

indy (SUN) 09/10 Arena Aficion
1) Yelmo 2000 vs King Black
2) Demonio Star, Tigerman vs Milenium, Super Tauro
3) Medic I, Medic III vs Catpain Marvell, Krypton
4) Gigante Epidemia, Karis La Momia, La Chona vs Andy Robles, Exotico, Rey Mariscal

IWRG (SUN) 09/10 Arena Neza
1) Red Bull vs Shuriken
2) Cibelius, Gran Cuchillo vs Bacteria, Belcebu
3) Ave Fenix, Free Lance, Kid Tiger vs Black Jaguar, Black Stone, Loco Max
4) Fabian el Gitano, Star Boy, Tony Rivera vs Cyborg, Magnum Proyect, Xibalba
5) Negro Casas, Pantera, Solar I vs Nitro, Ultimo Guerrero, Veneno

Toryumon Mexico (SUN) 09/10 Arena Coliseo
1) Arkangel de la Muerte, Negro Navarro vs Brian Lee, Skayde
2) Hiroka, Mima Shimoda vs India Sioux, Marcela
3) Kazuchika Okada, Oscar Hanaoka, Rascal Matsuzaki vs Ashlam, Joe E. Slick, Rip Impact
4) Hiromi Horiguchi, Masada, Okumura vs Brazo de Oro, Brazo de Platino, Passion Hasegawa
5) Hajime Ohara vs Hijo de Fantasma [NWA WELTER]
6) Mistico, Negro Casas, Ultimo Dragon vs Alex Koslov, Kenzo Suzuki, Mark Jindrak