Sunday’s Arena Coliseo results are one post down. Ovaciones reports says Marcela vs Hiroka is signed for this Sunday, but that didn’t get out to the Box Y Lucha lineups or CMLL’s website as of yet.

Ovaciones also gives the CMLL explanation for no Warrior/Mistico mask match: they’re going to instead try to do it that Sunday, 04/30, if they can get Black Warrior to sign the contract. I think that means they’re not doing it – why would they do a Mistico mask match in the smaller arena? The only thing I could figure is CAN52 paying for the rights to the match, but there’s no indication of something like that. I think they’re just quietly shuffling it to the side, like Atlantis/Wagner.

NGX (SUN) 04/16 Croc Felix U. Gomez, Monterrey Results [rfc]
1) American Angel, Dark Angel b Ariel, India Sioux, La Nazi [elim, 1 NGX Women]
2) Sam Rinde b Dralion and Vertigo
3) Lord Byron b Insane
4) Kaientai b Xtreme Tiger and Dragon Shriyu and Morefo
5) Joe Lider, Nightmare b Damián 666, Sabu
Crazy Boy must’ve really been hurt, because they replaced him here too.

Box y Lucha #2762 has a picture of the new tag champs and a picture of Amapola without hair in her face.

Super Lucha #157 also has pictures of the new tag champs and unmaked Amapola. In an amazing concidence, after PWU and XLAW announced they were working together, Super Lucha has new expanded coverage of PWU. (Disclaimer: No matter how e-mails I get from PWU – you know, from the mailing list they put me on without actually asking me – I couldn’t tell you what state they promote in or care what state they promote in.)

Super Grafico #11 has photos from WrestleMania.

On the 04/16 Ultimo Dragon show, Dragon and Santo beat Atlantis & Black Warrior in 2 out of 3 falls. They announced a 06/23 show with Mil Mascaras involved in the main event. (Good luck with that.)

Over in New Japan, Sangre Azteca teamed up with Jushin Lyger on their 04/16 show to beat Tiger Mask IV and Taguchi, with Azteca pinning Taguchi for the win. Sangre teams up with Liger again on the next show (04/20), facing Liger’s allies Jado & Gedo. That’ll be awkward.

A lucha libre movie airs as part of the Antelope Valley (LA) Independent Film Festival.

This week’s lineups are below


AAA (MON) 04/17 Salon Azul, Barrio de la Conchita, San
1) Gemelo Fantastico I, Gemelo Fantastico II vs Hormiga, Mosca
2) Cinthia Moreno, Estrellita vs La Chola, Tiffany
3) Angel, La Parka vs Charly Manson, Chessman

AAA (MON) 04/17 Arena 4 Caminos Nuevo Laredo
1) Insolito, Maravilla Lopez, Sangre Chicana Jr. vs Apolo Estrada Jr., Rio Bravo, Tito Santana II
2) Angel del Amor, Casanova, Elegido vs Casandro, Sexy Francis, Sexy Piscis
3) Astuto vs Antifaz [LWAW MIDDLE]
4) Alebrije, Octagon, Sangre Chicana vs Histeria, Pirata Morgan, Psicosis

ALBRPM (MON) 04/17 Feria de la Ciudad de Mexico 2006, Palacio de los Deportes
1) ?, Larca vs Mayhem, Occidental
2) Antaris, Katsura vs Epidemia, Vampiro Metalico
3) Rayo de Bajio, Super Boy vs Alardio Nocturno, Angel o Demonio

CMLL (MON) 04/17 Arena Puebla
1) Iron, King Jaguar vs La Mafia, Murcielago
2) Siki Ozama, Super Comando, Toro Bill Jr. vs Fuerza Chicana, Fuerza Tigre, Furia Chicana
3) Asturiano, Stuka Jr., the Tigre vs Bobby Jack, Cerebro Negro, Enterrador 2000
4) Felino, La Mascara, Sagrado vs Averno, Damian 666, Mephisto
5) Dos Caras Jr., Heavy Metal, Mistico vs Rey Bucanero, Tarzan Boy, Ultimo Guerrero

AAA (TUE) 04/18 Salon Sol Y Luna, Mexicalcingo, EdM
1) Fuego Jr., Payaso Fantastico vs Norteno, Zebra Jr.
2) Estrellita, Octagoncito, Pimpinela vs Cassandro, Mini Psicosis, Tiffany
3) La Parka, Luzbel vs Espiritu, Muerte Cibernetica

AAA (TUE) 04/18 Ihuatzio, Michoacan
1) Angel, Chiva Rayada I, Chiva Rayada II vs Angel Mortal, Gallego, Mr. Condor
2) Billy Boy, Estrellita, Octagoncito vs Apache, Mini Abismo Negro, Tiffany
3) La Parka, Mascara Sagrada vs Chessman, Cibernetico

CMLL (TUE) 04/18 Arena Coliseo Guadalajara
1) Virgo vs Furia Nazi
2) Nube Roja vs Antrax
3) Idolo vs Maddona
4) Luna Magica, Marcela vs Amapola, Hiroka
5) Virus vs Magnum
6) Leon Blanco, Volador Jr. vs Toxico, Universo 2000
7) Rayman vs Blue Panther

CMLL (TUE) 04/18 Arena Coliseo
1) Sensei, Spider Kid, Valiente vs Apocalipsis, Artillero, Ramstein
2) Starmn, Tigre Blanco, Tigre Metalico vs Arkangel, Loco Max, Nitro
3) Lizmark, Sagrado, Satanico vs Hijo de Pierroth, Hombre sin Nombre, Pierroth
4) Dr. Wagner, Hijo de Lizmark, Silver King vs Black Warrior, Olimpico, Tarzan Boy
5) Mistico vs Atlantis

CMLL (TUE) 04/18 Arena Aficion
1) Blue Prince I, Blue Prince Jr. vs Ciclon Clon, Cosaco
2) Arenita, Luminoso vs Medico Loco, Volcan
3) Dos Caras, La Mascara vs Averno, Mephisto
4) Maximo, Mistico vs Rey Bucanero, Ultimo Guerrero

CMLL (TUE) 04/18 Auditorio Municipal Benito Juarez, Cuautitlan, EdM
1) Destroyer, Fujita, Shingitsu Nohashi vs Emperador, Estruendo, Skar
2) Damian 666, Hector Garza, Mr. Aguila vs Felino, Heavy Metal, Negro Casas and Brazo de Oro, Brazo de Plata, Brazo de Platino and Villano III, Villano IV

CMLL (WED) 04/19 Arena Coliseo Acapulco
1) India Sioux, Marcela vs Hiroka, La Nazi
2) Mascarita Sagrada, Octagoncito vs Bracito de Plata, Nino de la Calle
3) La Mascara, Sagrado, Volador Jr. vs Damian 666, Hijo de Cien Caras, Misterioso II
4) LA Park, Lizmark Jr., Mistico vs Hector Garza, Hijo del Perro Aguayo, Super Parka
5) Dr. Wagner Jr. vs Pierroth [mask, hair]

ALBRPM (THU) 04/20 Feria de la Ciudad de Mexico 2006, Palacio de los Deportes
1) Hlacon de Diabolico, Nino de Ebano vs Lacra, Sombra Guerrera
2) Ambar, Tigre Japones vs Epidemia, Tamba Jr.
3) Dr. Cerebro, Super Boy vs Chicao Malo II, Hermano Muerte II

CMLL (THU) 04/20 Arena Puebla
1) Centella de Oro, Lestat, Tigre Rojo vs Espiritu Maligno, Furia Chicana, Karissma
2) Dark Angel, Lady Apache, Princesa Blanca vs Hiroka, Medusa, Princesa Sujei
3) Blue Panther, Mr. Niebla, Texano Jr. vs Damian 666, Mr. Aguila, Terrible
4) Brazo de Plata, Dr. Wagner, Groon XXX vs Rey Bucanero, Tarzan Boy, Ultimo Guerrero

CMLL (THU) 04/20 Arena Neza
1) Buho I, Buho II, Okawa vs Hermano Muerte II, Hermano Muerte III, Puma
2) Fanatasma Jr., Fantstik, Matrix vs Cyborg, Magnum Proyect, Xibalba
3) Mistico, Pantera, Suicida vs Black Warrior, Cererbo Negro, Dr. Cerebro

IWRG (THU) 04/20 Arena Naucalpan
1) Avisman, Panterita, Ultimo Tigre vs Kaleth, Nemesis, Pirata Morgan Jr.
2) Marco Rivera, Star Boy, Volador Jr. vs Black Terry, Fantasma de la Opera, Okumura
3) Hijo de Pierroth, Pierroth, Pierroth II, Pierroth Jr. vs Bestia Salvaje, Head Hunter I, Silver King, Veneno [cage]

AAA (FRI) 04/21 Discoteque Mayam, Zamora, Michoacan
1) Tamba Jr., Tigre Tatuado vs Humilde, Kraven
2) Mascara Sagrada Jr., Nene, Tigre Japones vs King Haku, Ponderoso, Tanaka
3) Intocable, La Parka vs Alan Stone, Cibernetico

ALBRPM (FRI) 04/21 Feria de la Ciudad de Mexico 2006, Palacio de los Deportes
1) ?, Muralla Sangrienta Jr. vs Lacra, Mayhem
2) Flechador del Cielo, Rey Mariscal, Saeta Azul vs Alarido Nocturno, Muralla Sangrienta II, X-Panther
3) Kid Tiger, Maravilla Lopez vs Chico Malo II, Rey Terko

CMLL (FRI) 04/21 Arena Mexico
1) Mini Olimpico, Ultimo Dragonicto vs Mini Damian 666, Mini Halloween
2) Dark Angel, Lady Apache, Sahori vs Amapola, Hiroka, Princesa Sujei
3) Dos Caras Jr., Heavy Metal, Negro Casas vs Atlantis, Mascara Ano 2000, Pierroth
4) Olimpico, Rey Bucanero, Tarzan Boy, Ultimo Guerrero vs Damian 666, Hector Garza, Mr. Aguila, Perro Aguayo Jr.
5) Dr. Wagner, LA Park, Mistico vs Averno, Black Warrior, Universo 2000

indy (FRI) 04/21 Campo Deportivo, Victor Cerevera Pacheco, Kanasin, Yucatan
1) Estrella de Fuego, Misterio Maya vs Angel Infernal, Halcon Rojo Jr.
2) Amenaza Roja, Anubis, Kukuklan vs Fuego Infernal, Halcon Rojo, Haragan
3) Angelito Vengador, La Parkita vs Calaquita, Imperio Dorado
4) Axxel, Cobraman, Huracan Ramirez Jr. vs Espanto Jr., Espectro Jr., Lobo Salvaje

AAA-Villalobos (SAT) 04/22 Plaza de Toros, La G
1) Eclipse, Jhonny Villalobos vs Bobby Villalobos, Superman [ri, mask, hair]
2) Alan, Angel, Billy Boy, Decnnis vs Angel Mortal, Apache, Gallego, Mr. Condor
3) Martha Villalobos vs Diabolica [bull terrier]
4) Nemesis, Rey Cometa, Super Fly vs Cuervo, Ozz, Scoria
5) Laredo Kid, Triple A, Zorro vs Alan Stone, Scorpio Jr., Shocker
6) Intocable, La Parka, Octagon vs Charly Manson, Chessman, Cibernetico

ALBRPM (SAT) 04/22 Feria de la Ciudad de Mexico 2006, Palacio de los Deportes
1) Delizador, Hlacon Diabolico, Occidental vs Black Beast, Lacra, Vincent
2) Nino de Ebano, Saeta Azul vs Muralla Sangrienta Jr., Sombra Guerrera
3) Katsura, Rey Mariscal vs ?, Alarido Nocturno
4) Perico, Rayo de Bajio vs Chico Malio II, Rey Terko
5) Felino, Kid Tiger, Maravilla Lopez vs Dr. X, Epidemia, Heavy Boy

indy (SAT) 04/22 Salon Mundet, Electricistas, Azcapotzalco
1) Kato Kung Lee vs Rayo Dorado Jr. and Medico III and Bracon and Ciclon Moreliano and Cometa Blanco and Ahijado de la Muerte and Mimo and Bobby Galindo and Rey Magno Jr. [CROC National]
2) Gallo de Jalisco, Juez vs Medic I, Medic II
3) Cerebro Negro, Magnum Proyect, Tamba Jr. vs Carta Brava, Fantasma de la Opera, Vagabundo

indy (SAT) 04/22 La Finca Villa GUerrero, Toluca, Ixtapan de la Sal
1) Mini Demonio, Mini Rebelde vs Mini Vampiro I, Mini Vampiro II
2) Jose el Caporal, Juan el Ranchero vs Conde Bartok, Misterio
3) Maria Candelaria, Sexy Boy, Sexy Gigolo vs Lucky Master, Sadico, Senora Muerte
4) Negro Navarro, Terry 2000, Terry Bolanos Jr. vs Nick La Muerte, Sepultuero, Violento

indy (SAT) 04/22 Salon Social, Santa Mria Jacatepec, Oaxaca
1) Caballero Cisne I, Caballero Cisne II vs Cora, Peligroso
2) Dragon de Fuego I, Dragon de Fuego II vs Guardian del Espacio, Rey Sombra
3) Batman, Hombre Arana vs Coco Azul, Coco Negro
4) Huracan Ramirez Jr., Ultraman Jr. vs Fuerza Boricua, Hijo de Pierroth

OMLL (SAT) 04/22 Las Lomas Restaurant
1) Alto, Lancer 2000 vs Malenko, Yakuza
2) Lupillo el Terrible, Rayo Laser vs Amenaza del Siglo, Blade
3) Mascarita Sagrada, SWAT Kat vs Guerrerito del Futuro, Mini Psicosis
4) Rey Misterio Sr., Villano III vs Aguila del America, Arkangel de la Muerte

AAA (SUN) 04/23 Ex Recinto Ferial, Texcoco, EdM
1) Dragon Chino, Tigre Tatuado vs Chavo Banda, Chico Malo
2) Eclipse, Torero vs Pentagon, Sable
3) Alan Stone, May Flowers vs Espiritu, Polvo de Estrellas
4) Alebrije, Mascara Sagrada, Mascara Sagrada Jr. vs Charly Manson, Chessman, Monsther

ALBRPM (SUN) 04/23 Feria de la Ciudad de Mexico 2006, Palacio de los Deportes
1) Black Beast vs Deslizador and Occidental and Samot and Mayhem and Vincent and Hlacon Infenral and Lexuz and Muralla Sangrienta Jr. and Flechador del Cielo and Saeta Azul [torneo novacto de oro 200]
2) Chico Malo II, Rayo de Bajio, Virus vs Leon Rojo, Negro NAvarro, Ovett

CMLL (SUN) 04/23 Arena Coliseo
1) Aguila Roja, Teuton vs Renegado I, Renegado II
2) Sombra de Plata, Trueno, Valiente vs Artillero, Super Comando, Zayco
3) Leono, Sagrado, Tony Rivera vs Hijo de Pierroth, Mr. Mexico, Okumura
4) Felino, Heavy Metal, Negro Casas vs Damian 666, Mr. Aguila, Terrible
5) Hijo de Lizmark, Mistico, Ultimo Dragon vs Olimpico, Tarzan Boy, Ultimo Guerrero

CMLL (SUN) 04/23 Coliseo Coacalco
1) Aguila Guerrera, Codigo vs Coraje, Fire Fox
2) Ave Nocturna, Caudillo, Wizard vs Medico I, Medico II, Medico III
3) Justiciero Jr., Yakuza vs Rudy Garduno, Storm
4) Luna Magica, Princesa Blanca vs Hiroka, La Nazi
5) Metro, Rey de Corazones, Stuka vs Arkangel, Magnifico, Nitro

CMLL (SUN) 04/23 Arena Neza
1) Espuela de Plata vs Golden Bull
2) Meteoro, Red Bull vs Angel Negro, Rey Lobo
3) Avisman, Okawa, Ultimo Tigre vs Corsario Negro, Hermano Muerte II, Hermano Muerte III
4) Fantasma Jr., Halcon Salvaje, Panterita vs Carta Brava, Cyborg, Enterrador 2000
5) Fantastik, Pantra, Super Porky vs Dr. Cerebro, Head Hunter I, Veneno

FEB (SUN) 04/23 Salon Comisaria Ejidal de San Lorenzo Tezonco, San Lorenzo Tezonco, Itzapalapa
1) As Negro, Chiconcuac vs Mongus, Vaquero de la Muerte
2) Coco Blanco, Coco Rojo vs Caballero Audaz, Rudy el Cruel
3) Bravo de Norte III, Bravo del Norte I, Bravo del Norte II vs Chavo Ventura, Rey Imperio, Sangre Nueva
4) Elegante Negro, Jaque Mate Jr., Rey Flama vs Angora, Cadete de Plata, Leon Dorado

indy (SUN) 04/23 Centro Civico, Ecatepec de Morelos, EdM
1) Centinela, Muralla de Fuego vs Aguila Real, Duque
2) Mr. Bujo, Sakura vs Heavy Boy, Tigre Volador
3) Casaco Loco, Huracan Negro I, Huracan Negro II vs Astucia 2000, Astucia II, robotman
4) Brazo de Platino, Super Brazo vs Villano V, Villanop IV
5) Dos Caras Jr., Mistico, Ultimo Dragon vs Olimpico, Tarzan Boy, Terrible

IWRG (SUN) 04/23 Arena Naucalapn
1) Gallo de Jalisco vs Macho II
2) Rayo Tapatio I, Rayo Tapatio II, Tony Rivera vs Kaleth, Pirata Morgan Jr. Nemesis
3) Hijo de Lizmark, Sagrado, Silver King vs Black Warrior, Cerebro Negro, Okumura

OMLL (SUN) 04/23 Congress Theater
1) Blade, Lancer 2000 vs Baby Demon, Yakuza
2) Aguila del America, Amenenaza del Siglo vs Lupillo el Terrible, Rayo Laser
3) Mascarita Sagrada, SWAT Kat vs Guerrerito del Futuro, Mini Psicosis
4) Blue Demon Jr., Rey Misterio Sr. vs Arkangel, Villano III