Pretty much covered everything last night.

Sangre Azteca returns to NJPW for their next tour, from 04/16 to 05/07. I think Nitro and Dr. X need to recruit an alternate Guerrero for their trios title matches.

This week’s Lucha 2000 teases Santo vs Axxel.


AAA (MON) 04/03 Arena 4 Caminos, Nuevo Laredo
1) Anubis, Black Mamba, Muerte Subita I vs ?, Fly Metal, Street Boy
2) Espectrito I, La Parkita vs Mini Abismo Negro, Mini Hator
3) Alberije, Laredo Kid, Pimpinela Escarlata vs Escoria, Estrella Dorado Jr., La Fiera
4) Zorro vs Electro Shock
5) Cibernetico, Cuervo, Ozz vs ??, Shocker, Zumbido

AAA (MON) 04/03 Salon Azul, Barrio de la Concha, San Mateo Atenco, EdM
1) Casanova, Hazihger vs ?, Nocturno
2) Destello, Thika vs Galaxy, Master Boy
3) Gemelo Fantastico I, Gemelo Fantastico III vs ??, Espiritu
4) Mascara Sagrada Jr., Octagon vs Alan Stone, Scorpio Jr.

CMLL (MON) 04/03 Arena Puebla
1) Fenix, Super Star vs Mr. Rafaga, Murcielago
2) Kirvan, SWAT, Zigma vs Ares, Fuerza Chicana, Fuerza Tiger
3) Asturiano, Centella de Oro, the Tiger vs Kraken, Misterioso II, Negro Navarro
4) Heavy Metal, La Máscara, Lizmark Jr. vs Averno, Mephisto, Olímpico
5) Dos Caras Jr., Mistico, Negro Casas vs Atlantis, Black Warrior, Último Guerrero

CMLL (TUE) 04/04 Arena Coliseo Guadalajara
1) Ray Romero vs Milenio
2) Esterminador vs Fraile de la Muerte [10 min]
3) Guerrero Samurai vs Mr. Trueno
4) Kronos vs Infierno
5) Leon Blanco, Sagrado vs Arkangel de la Muerte, Shigeo Okumura
6) Carlo Roggi vs Depredador [hair]
7) Brazo de Plata, Mr. Niebla vs Asesino Negro, Terrible

CMLL (TUE) 04/04 Arena Coliseo
1) Mini Fantasy, Shockercito vs Mini Violencia, Pierrothito
2) Leono, Sensei, Trueno vs Jeque, Ramstein, Zayco
3) Mascara Purpura, Starman, Virus vs Loco Max, Mr. Mexico, Nitro
4) Blue Panther, Lizmark Sr., Satanico vs Emilio Charles, Hijo de Pierroth, Pierroth
5) Dos Caras Jr., Dr. Wagner Jr., Hijo de Lizmark vs Atlantis, Black Warrior, Universo 2000

CMLL (TUE) 04/04 Arena Aficion
1) Black Thunder, Colmillo Blanco vs ?, ??
2) Skyade, Titan vs ???, ????
3) Dark Angel, Lady Apache vs Amapola, Princesa Sujei
4) La Mascara, Mistico, Ultimo Dragon vs Olimpico, Rey Bucanero, Ultimo Guerrero

indy (WED) 04/05 Arena La Fe, Diaz Ordaz, Tamp
1) ?, Laredo Kid, Sangre Chicana Jr. vs Ares, Mestizo, Rio Bravo

CMLL (THU) 04/06 Arena Neza
1) Espuelas de Plata, Red Bull vs Macho II, Super Colt
2) Gran Cuchillo, Kung Fu Jr., Panterita vs Corsario Negro, Muerte I, Muerte II
3) Fantasma Jr., Fantastik, Suicida vs Cerebro Negro, Dr. Cerebro, Veneno
4) LA Park, Matrix, Rayo de Jalisco vs Canek, Head Hunter I, Pierroth

indy (THU) 04/06 Arena Olimpico Laguna
1) Hijo del Santo, Stuka I vs Blue Demon Jr., Espanto V

IWRG (THU) 04/06 Arena Naucalpan
1) Bacteria vs Rey Estruendo
2) Halcon Magico, Kid Tiger vs Black Stone, Zaiyer
3) Avisman, Marco Rivera, Star Boy vs Black Jaguar, Carta Brava, Fantasma de la Opera
4) Felino, Pantera, Puma vs Cyborg, Magnum Project, Xibalba
5) Negro Casas, Silver King, Super Porky vs Atlantis, Nitro, Ultimo Guerrero

AAA (FRI) 04/07 Estadio de Beisbol, Praxedis Balboa, Victoria, Tamaulipas
1) Cynthia Moreno, Estrellita, Martha Villalobos vs La Diabólica, Miss Janeth, Tiffany
2) Laredo Kid, Nemesis, Rey Cometa, Super Fly vs Angel Mortal, Gallego, Gran Apache, Mr. Condor
3) Zorro vs Charly Manson [MEX Heavy]
4) Abismo Negro, Electroshock, Intocable vs Cuervo, Espiritu, Scoria
5) La Parka II, Octagon, Vampiro vs Chessman, Cibernetico, Muerte Cibernetica

ALBRPM (FRI) 04/07 Feria de la Ciudad de Mexico 2006, Palacio de los Deportes
1) Halcon Diabolico vs Sombra Guerrera and Lacra and Nino de Ebano and Saeta Azul and Muralla Sangrienta II and Flechador del Cielo and Lexuz and Muralla Sangrienta Jr. and Halcon Infernal and Vincent
2) Batman, Black Terry vs Dr. Muerte, Negro Navarro

CMLL (FRI) 04/07 Arena Mexico
1) Rey Tigre, Tigre Blanco, Tigre Metalico vs Apocalipsis, Dr. X, Hooligan
2) Metro, Virus, Volador Jr. vs Hombre Sin Nombre, Misterioso II, Sangre Azteca
3) Felino, La Mascara, Ultimo Dragon vs Okumura, Olimpico, Takemura
4) Rey Bucanero, Tarzan Boy, Ultimo Guerrero vs Damain 666, Hector Garza, Mr. Aguila
5) LA Park, Mistico, Negro Casas vs Atlantis, Averno, Mephisto

AAA (SAT) 04/08 Plaza de Toros de Cancun
1) Cinthia Moreano, Vicky Carranza vs La Chola, Mujer Demente
2) Alberije vs the Monsther
3) Electro Shock, Vampiro vs Alan Stone, Shocker

ALBRPM (SAT) 04/08 Feria de la Ciudad de Mexico 2006, Palacio de los Deportes
1) Black Beast, Nino de Ebano, Occidental vs Halcon Diabolico, Muralla Sangrienta II, Sombra Guerrera
2) Antaris, Rayo del Bajio vs Insecto, Vampiro Metalico
3) ?, ?? vs Leon Rojo, Rambo Jr.

CMLL (SAT) 04/08 Arena Lopez Mateos
1) Sombra Escarlata, Spider Boy vs Militar I, Militar Jr.
2) Sexy Boy, Sexy Gigolo vs Tortuga Mutante I, Tortuga Mutante II
3) Dark Angel, Lady Apache, Luna Magica vs Amapola, La Nazi, Senora Muerte
4) Maximo, Sagrado, Volador Jr. vs Locky, Sadico, Sepulturero
5) Hector Garza, Mr. Aguila, Terrible vs Olimpico, Rey Bucanero, Ultimo Guerrero

indy (SAT) 04/08 Salon Mundet, Electricistas, Azcapotzalco
1) Gallo Negro, Krackodayn vs Pantherman, Valentino 21
2) Regio vs Pulpo Negro and Bobby Galindo and Radyo Dorado Jr. and Mimo and Anubis and Baron J. and Ambar [CROC National]
3) Cometa Blanco, Cosmico vs Ahijado de la Muerte, Dark Angel (M)
4) Shadow I, Shadow II, Vagabundo Jr. vs Rey Mulumba, Rey Vikingo, Tamba Jr.

JUNIOR (SAT) 04/08 Plaza de Toros, Eloy Cavazos
1) Soldado del Infierno I, Soldado del Infierno II vs Skelerman, Vago
2) Astro Boy, Marco Rivera vs Alcaran Dorado, Suicida
3) Coco Blanco, Coco Rojo, Coco Verde vs Dr. Cerebro, Espantapajaros I, Indomito
4) Hijo del Santo, Negro Navarro vs Blue Demon Jr., Rambo

WFS (SAT) 04/08 Aquiles Serdan 363, Santa Maria Aztahuacan, Iztapalapa
1) Divino, Ice Boy
2) Dr. Misterio, Drackma vs Black Stone, Rock Stone
3) Alegria, Babe Richard Jr., Vampiro Inmortal vs Bam Bam, Katman, Perro Loco
4) Alma Rockera, Pulsar, Sensei vs Contracara, Darketo, Galardon de Plata
5) Felino, Super Yens, Tony Rivera vs Cyborg, Signo, Xibalba

AAA (SUN) 04/09 Deportivo Los Galena
1) Electroman, Tigre Tatuado vs Kraven, Rey Pirata
2) Argenis, Astro Boy, Tigre Japones vs Dr. Karonte, Poderoso, Tanaka
3) Hijo del Fantasma, Mascara Sagrada, Nene vs Cyborg, Espectro Jr., King Haku
4) Intocable, Vampiro vs Abismo Negro, Cibernetico

AAA-Villalobos (SUN) 04/09 Auditorio Municpal, Nueva Italia, Michoacan
1) Mascara Can, Spider Boy Jr., VIP vs Demonio de la Pulga, Espia Jr., Sr. Estupido
2) Bueno Nina, Pulga, Richochet vs La Rebelde, Mr. Aguilita, Rudo
3) Histeria, Mosco de la Merced, Super Viper vs Nygma, Picudo, Vmapiro Americano
4) Billy Boy, Martha Villalobos, Mascarita Sagrada vs Apache, Mini Chessman, Tiffany
5) ?, Mascara Sagrada Jr., Octagon vs Alan Stone, Jhonny Villalobos, Zumbido

ALBRPM (SUN) 04/09 Feria de la Ciudad de Mexico 2006, Palacio de los Deportes
1) Flechador del Cielo, Halcon Diabolico vs Mayhem, Muralla Sangrienta II
2) Deslizador, Occidental, Saeta Azul vs ?, Black Beast, Muralla Sangrienta Jr.
3) Furia Gitana, Katsura vs Dr. O Borman Jr., Halcon Guerrero
4) Rey Mariscal, Tigre Japones vs Gran Emir, Virutal Boy
5) Chamco Davila, Rayo del Bajio, Tony Rivera vs Dr. X, Heavy Boy, Hermano Muerte II

CMLL (SUN) 04/09 Arena Coliseo
1) Danger, Sombra de Plata vs Artillero, Super Comando
2) India Sioux, Lady Apache, Princesa Blanca vs Hiroka, La Nazi, Medusa
3) Mascara Purpura, Maximo, Pantera vs Emilio Charles Jr., Loco Max, Nitro
4) Brazo de Plata, La Mascara, Negro Casas vs Okumura, Pierroth, Takemura
5) Dos caras Jr., Dr. Wagner Jr., Mistico vs Damian 666, Hector Garza, Hijo de Perro Aguayo

CMLL (SUN) 04/09 Arena Coliseo Guadalajara
1) Milenio vs Ray Romero
2) Virgo vs Fraile de la Muerte
3) Golden vs Antrax
4) Gallo, Neutron vs Guero Loco, Malefico
5) Felino, Satanico, Texano Jr. vs Angel Blanco Jr., Arkangel, Cien Caras Jr.
6) Blue Panther, Hijo de Lizmark, Mr. Niebla vs Olimpico, Tarzan Boy, Terrible

CMLL (SUN) 04/09 Arena Neza
1) Seya vs Intrepid
2) Jaguar Dorado, Okawa vs Espiral Negro, Golden Bull
3) Chico Che, Halcon Salvaje vs Fantasma de la Opera, Warrior Steel
4) Fantastik, Matrix, Suicida vs Cyborg, Magnum Proyect, Xibalba
5) Brazo de Plata Jr., Sicodelico Jr., Silver King vs Bestia Salvaje, Cazador de Almas, Veneno

DR. Z (SUN) 04/09 Arena San Juan Pantitlan
1) Mr. Flama, Rey Psiquico vs Darth Mool, Gato Misterioso
2) Trauma II vs Randal [SF, DR. Z Light]
3) Trauma I vs Bandido [SF, DR. Z Light]
4) Escaner, Halcon Marino, Rey Espacial vs Alucin, Charly Gonzalez, Forumla I
5) Black Terry, Negro Navarro vs Hijo del Diablo, Shu el Guerrero
6) Climax vs Chaman [DR. Z Welter]

indy (SUN) 04/09 Coliseo Coacalco
1) Black Sun, Codigo, Osiris vs Coraje, Venom, Wizard
2) Dino Curtis, Justiciero Jr., Yakuza vs Luis Ciro, Manny Cirio, Tony Ciro
3) Hijo del Diablo, Magnifico vs Rey de Corazones, Shu el Guerrero
4) Black Terry, Justiciero vs Negro Navarro, Signo

indy (SUN) 04/09 Arena Lopez Mateos
1) Angel de Fuego, Dragon Sagrado vs Chico de Barrio, Dr. Del Futuro
2) Medic I, Medic II, Medic III vs Mini Porro I, Mini Porro II, Mini Porro III
3) Comando Mega, Danger vs Nemesis, Sol de Oriente
4) Juan el Ranchero, Terry 2000, Ultimo Gladiador vs Brazo de Platino, Locky, Sadico

IWRG (SUN) 04/09 Arena Naucalpan
1) Halcon Magico, Kid Tiger vs Black Stone, Rey Estrunedo
2) Julissa, Practicante vs Lady Warrior, Migala
3) Marco Rivera, Panterita, Star Boy vs Espanto Jr., Macho II, Zuko
4) Fantasma Jr., Metro, Negro Casas vs Misterioso II, Nitro, Rey Bucanero
5) Cerebro Negro, Dr. Cerebro vs Okumura, Takemura [IWRG TAG]